|

تصویب اولین قطعنامه‌ی تحریم علیه آمریکا و انگلستان توسط مجلس با اکثریت آرا

صبح امروز مجلس شورای اسلامی، قطعنامه پیشنهادی دولت مبنی بر تحریم آمریکا و انگلیس را با اکثریت آرا تصویب کرد. در این قطعنامه که مبتکر آن، دکتر حسن روحانی می باشد، از مجلس شورای اسلامی خواسته شده بود تا جهت پاسخ به اعمال خبیثانه ی شیطان بزرگ، آمریکا و دست راستش، انگلیس؛ این دو کشور از سوی جمهوری اسلامی مورد تحریم شدید قرار گیرند.
از مجموع 274 نماینده حاضر در مجلس، 269 نفر به این قطعنامه رای مثبت، دو نماینده رای ممتنع و سه نفر نیز به آن رای منفی دادند.(شنیده ها حاکی است سه نماینده ای که به این قطعنامه رای منفی دادند از طرفداران پر و پا قرص سران فتنه هستند)

به گزارش خبرگزاری فارس، جزئیات قطعنامه تحریم به شرح زیر می باشد:

1- رئیس جمهور و سایر اعضای دولت، تا زمان لغو تحریم های اعمال شده علیه کشورمان، سفر به آمریکا جهت حضور در نشست های سالیانه نظیر نشست سازمان ملل و غیره را تحریم خواهند کرد.

2- رئیس جمهور، نوشتن نامه به مقامات آمریکایی را تحریم خواهد کرد.

3- روند ادامه تحصیل فرزندان مسئولین نظام در انگلیس متوقف گردیده و تمامی دانشجویانی که در حال حاضر در این کشور به سر میبرند به کشور باز خواهند گشت.

4- هیچ کدام از علما و روحانیون برای درمان به انگلیس نخواهند رفت. ضمنا هیچکدام از همسران مسئولین نظام که باردار باشند نیز برای وضع حمل به این کشور مراجعه نخواهند کرد.

5- جمهوری اسلامی از مشارکت در پروژه ساخت مساجد و تکایا در انگلیس صرف نظر خواهد کرد. همچنین بنیاد علوی نیز در آمریکا تا اطلاع ثانوی منحل خواهد شد.

6- جمهوری اسلامی با سوداگران مرگ به شدت برخورد کرده و اجازه ی تزانزیت حتی یک گرم مواد مخدر از خاک خود به اروپا را نخواهد داد.(مقصد نهایی ِهشتاد درصد از محموله های مواد مخدر که از خاک ایران به اروپا ترانزیت میشود، کشور انگلیس است.)

7- پخش بازی های فوتبال لیگ برتر انگلیس از شبکه سوم تا اطلاع ثانوی لغو می‌گردد.

8- کتاب زبان انگلیسی از کتب درسی دانش آموزان و دانشجویان حذف گردیده و به جای آن کتاب زبان ونزوئلایی جایگزین میشود.

9- با قاچاق دختران ایرانی به کشور امارات به شدت برخورد خواهد شد.(بنابر اسناد و مدارک موثق، بیش از شصت درصد این دختران از طریق سفارت های آمریکا و انگلیس به این دو کشور برده میشوند تا مورد سوء استفاده جنسی قرار بگیرند)

10- دفاتر شبکه های تلویزیونی العالم، سحر، قران، امام حسین و سلام در کشورهای آمریکا و انگلیس تعطیل خواهند شد و این کانال ها تا اطلاع ثانوی هیچ برنامه ای برای دو کشور فوق پخش نخواهند کرد.

11- به هیچ کدام از مقامات دو کشور اجازه ی حضور در مراسم سالگرد رحلت امام خمینی، بیست و دو بهمن و سایر اعیاد ملی و مذهبی داده نخواهد شد.

12- فروش اسلحه و مهمات به دو کشور فوق لغو گردیده و هیچ کشور سومی نیز حق فروش آن به آمریکا و انگلیس را ندارد. این ممنوعیت شامل فروش انواع موشک های ذوالفقار و سجیل و موشک ماهواره بر امید میشود. بدیهی است فروش قطعات یدکی نیز ممنوع میباشد.

به گزارش خبرگزاری فارس تصویب این قطعنامه در مجلس شورای اسلامی بازتاب های گسترده ای در رسانه های غربی به همراه داشته است. «آندرس کرونا» مفسر ارشد شبکه ی خبری فاکس نیوز در برنامه ی «breaking news» این کانال گفت: «بیشک وضع این تحریم ها از سوی جمهوری اسلامی، کشورهای آمریکا و انگلیس را با بحران های جدی ای مواجه خواهد ساخت و چه بسا زمینه ساز فروپاشی دولت های «ترامپ» و «ترزا می» شود.»

از سوی دیگر «اسکار لیال» و «جسیکا آنتونیو» مفسران شبکه ی «CNN» نیز بر این باورند اجرای این تحریم ها مشکلات عدیده ای را برای دو کشور فراهم خواهد ساخت. به عقیده ی جسیکا آنتونیو، تعطیلی برنامه شبکه های العالم، سحر، امام حسین و سلام، خشم مردم دو کشور را بر خواهد انگیخت و باعث بروز شورش های خیابانی خواهد شد.

 

URL کوتاه: https://www.farcenews.com/?p=956

نویسنده در تاریخ 14 دسامبر 2017. در زیر مجموعه اقتصاد مقاومتی, بین المللی, سپاه, علوم اسلامی, عمومی. شما می توانید تمام پاسخ ها به این پست را دنبال کنید از طریق RSS 2.0. شما می توانید نطر ارسال کنید

ارسال پاسخ

آخرین نظرات

  • احسان: سلام دوستان، من هم مثل همه مسلمونا که چه عرض کنم همه آآآدم ها که بویی از ادمیت بردن به حرفای این آقا تعجب کردم...
  • علی: چرا ما ملت با هر حرف و ایده ای مخالفت میکتیم؟ اقای نبویان حتما از من بهتر اسلام را میشناسند پس باید گفته های...
  • محمد حسین: البته ادعای این يارو درباره دوران صفویه از اساس بی اعتبار و نامستند است. موقعیت حکومت ایران که دارای...
  • مهدی: آقای نبویان، شما نظر رهبر رو پرسیدی که شیعه رو وحشی میدونی و حکم میدی؟مطمئن باش امثال تو باعث بی آبرویی و...
  • اشرف: بیا منو بخور.