|

آیت الله قرائتی: لواط حرام است اما اسلام مجامعت با پسران را تحت شرایطی مجاز دانسته

به گزارش خبرگزاری فارس، صبح امروز آیت الله قرائتی ضمن اشاره به مفهوم غلمان در قرآن و شرایط استفاده از غلمان ها به روایتی از امام صادق (ع) اشاره کردند که شخصی از آن بزرگوار سؤال کرد: «چرا خداوند لواط را حرام کرده است؟»

ایشان فرمود:«اگر آمیزش با پسران حلال بود، مردان از زن ها بی نیاز (و نسبت به آنان بی میل) می شدند و این باعث قطع نسل انسان می شد و باعث از بین رفتن آمیزش طبیعی جنس موافق و مخالف می گشت و این کار مفاسد زیاد اخلاقی و اجتماعی به بار می آورد».

همینطور حدیثی از پیامبر اسلام (ص) می خوانیم:«من قبل غلاماً من شهوة الجمه الله یوم القیامه بلجام من نار»؛ کسی که پسری را از روی شهوت ببوسد، خداوند در قیامت لجامی بر دهان او می زند». مجازات کسی که مرتکب چنین عملی شود از ۳۰ تا ۹۹ تازیانه ذکر شده است.

آیت الله قرائتی سپس با تاکید بر اینکه در اسلام همجنس بازی و لواط از گناهان کبیره محسوب می شود؛ مجامعت با فرزندان ذکور کفار را تحت شرایط خاصی نه مجاز و بلکه مستحب دانسته و با انتقاد از کسانی پرداخت که حلال خدا را حرام می کنند، شرایط مجامعت مومنین را معلوم کرد.

وی با اشاره به قرآن مجید که درباره بهشتیان می فرماید :” وَ یَطُوفُ عَلَیْهِمْ غِلْمانٌ لَهُمْ کَأَنَّهُمْ لُؤْلُؤٌ مَکْنُونٌ” افزود: در بعضی از آیات قرآن از مهیا بودن حور العین (زنان و مردان زیبای بهشتی) برای استمتاع جنسی مردان و زنان نیکو کار صحبت شده و برخی از ویژگی های آنان بیان شده است.

وی شرایط مجامعت با غلمان را منوط به داشتن همسر و فرزند دانست و اینکه شخص مقطوع النسل هم نباشند و همچنین در این راه افراط نکنند، در اینصورت می توانند با کودکان پسر کفار به شرطی که کفر آن کفار معلوم شده باشد مجامعت کند.

پایان خبر/

URL کوتاه: https://www.farcenews.com/?p=1076

نویسنده در تاریخ 24 دسامبر 2017. در زیر مجموعه اندیشمندان اسلامی, پاسخگویی مسایل شرعی, علوم اسلامی, عمومی. شما می توانید تمام پاسخ ها به این پست را دنبال کنید از طریق RSS 2.0. شما می توانید نطر ارسال کنید

3 نظر برای “آیت الله قرائتی: لواط حرام است اما اسلام مجامعت با پسران را تحت شرایطی مجاز دانسته”

 1. دفتر مقام معظم رهبری با صدور بیانیه‌ای هرگونه مکاتبه یا صحبتی در این خصوص را تکذیب کرد.
  در روزهای اخیر برخی خبرگزاریها خبری را منتشر کردند که بر اساس آن، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در نامه‌ای به مجلس خبرگان، از ادامه کار به عنوان رهبری نظام استعفا داده و علت آن را کهولت سن و بیماری مزمن مطرح فرموده‌اند.

 2. با تشکر از افشاگری.
  این سند مهمی برای قضاوت نسلهای بعدی است.

 3. بر دشمن اسلام و کسانی که میخوان اسلام ناب محمدی رو به لجن بکشن لعنت

ارسال پاسخ

حدیث روز

هیچ عملی نزد خدا بهتر از پول دادن به امام نیست. یک درهم نزد امام بهتر از هزاران درهم است که در راه خیر صرف شود. من در حالی که ثروتم از تمام اهل مدینه بیشتر است باز هم از شما پول می گیرم زیرا هدفم این است که پاکیزه شوید. امام صادق (ع)، محمد بن یعقوب کلینی، اصول کافی، جلد دوم. ص 89 - 488

آخرین نظرات

 • محسن: و هو الشافی
 • پارس منش: از اونجا که همچین مصاحبه ای رو تکذیب نکرده.
 • جن خامنه: دستتان درد نکند! متشکریم که مسئولین به فکر ما هستند
 • زهرا: بر دشمن اسلام و کسانی که میخوان اسلام ناب محمدی رو به لجن بکشن لعنت
 • reza: سلام، صحت و سقم خبر معلوم نيست اما اگر واقعيت داشته باشه بايد اول سر خودش و خانواده اش مردم در بيارن ببينن...