|

آیت الله قرائتی: لواط حرام است اما اسلام مجامعت با پسران را تحت شرایطی مجاز دانسته

به گزارش خبرگزاری فارس، صبح امروز آیت الله قرائتی ضمن اشاره به مفهوم غلمان در قرآن و شرایط استفاده از غلمان ها به روایتی از امام صادق (ع) اشاره کردند که شخصی از آن بزرگوار سؤال کرد: «چرا خداوند لواط را حرام کرده است؟»

ایشان فرمود:«اگر آمیزش با پسران حلال بود، مردان از زن ها بی نیاز (و نسبت به آنان بی میل) می شدند و این باعث قطع نسل انسان می شد و باعث از بین رفتن آمیزش طبیعی جنس موافق و مخالف می گشت و این کار مفاسد زیاد اخلاقی و اجتماعی به بار می آورد».

همینطور حدیثی از پیامبر اسلام (ص) می خوانیم:«من قبل غلاماً من شهوة الجمه الله یوم القیامه بلجام من نار»؛ کسی که پسری را از روی شهوت ببوسد، خداوند در قیامت لجامی بر دهان او می زند». مجازات کسی که مرتکب چنین عملی شود از 30 تا 99 تازیانه ذکر شده است.

آیت الله قرائتی سپس با تاکید بر اینکه در اسلام همجنس بازی و لواط از گناهان کبیره محسوب می شود؛ مجامعت با فرزندان ذکور کفار را تحت شرایط خاصی نه مجاز و بلکه مستحب دانسته و با انتقاد از کسانی پرداخت که حلال خدا را حرام می کنند، شرایط مجامعت مومنین را معلوم کرد.

وی با اشاره به قرآن مجید که درباره بهشتیان می فرماید :” وَ یَطُوفُ عَلَیْهِمْ غِلْمانٌ لَهُمْ کَأَنَّهُمْ لُؤْلُؤٌ مَکْنُونٌ” افزود: در بعضی از آیات قرآن از مهیا بودن حور العین (زنان و مردان زیبای بهشتی) برای استمتاع جنسی مردان و زنان نیکو کار صحبت شده و برخی از ویژگی های آنان بیان شده است.

وی شرایط مجامعت با غلمان را منوط به داشتن همسر و فرزند دانست و اینکه شخص مقطوع النسل هم نباشند و همچنین در این راه افراط نکنند، در اینصورت می توانند با کودکان پسر کفار به شرطی که کفر آن کفار معلوم شده باشد مجامعت کند.

پایان خبر/

URL کوتاه: https://www.farcenews.com/?p=1076

نویسنده در تاریخ 24 دسامبر 2017. در زیر مجموعه اندیشمندان اسلامی, پاسخگویی مسایل شرعی, علوم اسلامی, عمومی. شما می توانید تمام پاسخ ها به این پست را دنبال کنید از طریق RSS 2.0. شما می توانید نطر ارسال کنید

4 نظر برای “آیت الله قرائتی: لواط حرام است اما اسلام مجامعت با پسران را تحت شرایطی مجاز دانسته”

 1. دفتر مقام معظم رهبری با صدور بیانیه‌ای هرگونه مکاتبه یا صحبتی در این خصوص را تکذیب کرد.
  در روزهای اخیر برخی خبرگزاریها خبری را منتشر کردند که بر اساس آن، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در نامه‌ای به مجلس خبرگان، از ادامه کار به عنوان رهبری نظام استعفا داده و علت آن را کهولت سن و بیماری مزمن مطرح فرموده‌اند.

 2. با تشکر از افشاگری.
  این سند مهمی برای قضاوت نسلهای بعدی است.

 3. بر دشمن اسلام و کسانی که میخوان اسلام ناب محمدی رو به لجن بکشن لعنت

 4. خدا لعنت کنه دشمنان اسلام رو چرا دروغ میگید.بهشت جای پاکی هاست نه اعمال شنیع.آقای قرائتی خدا حفظش کنه اصلا چنین حرفی رو نزد وهیچ یک از علما و دانشمندان شیعه چنین اعتقادی ندارن بلکه ین دشمنان دین هستند که اعمال کثیف خودشون رو میخوان به علما نسبت بدن.

ارسال پاسخ

آخرین نظرات

 • احسان: سلام دوستان، من هم مثل همه مسلمونا که چه عرض کنم همه آآآدم ها که بویی از ادمیت بردن به حرفای این آقا تعجب کردم...
 • علی: چرا ما ملت با هر حرف و ایده ای مخالفت میکتیم؟ اقای نبویان حتما از من بهتر اسلام را میشناسند پس باید گفته های...
 • محمد حسین: البته ادعای این يارو درباره دوران صفویه از اساس بی اعتبار و نامستند است. موقعیت حکومت ایران که دارای...
 • مهدی: آقای نبویان، شما نظر رهبر رو پرسیدی که شیعه رو وحشی میدونی و حکم میدی؟مطمئن باش امثال تو باعث بی آبرویی و...
 • اشرف: بیا منو بخور.