|

رهبر انقلاب: نیازی به دلار آمریکایی نیست؛ اگر ارز خارجی لازم باشد خودمان چاپ می کنیم

به گزارش خبرگزاری فارس، وبسایت فارس نیوز، در پی بالا رفتن قیمت دلار آمریکا تا هر دلار ۴۸۰۰ تومان در بازار تهران، رهبر معظم انقلاب با ارسال بیانیه ای نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند و بار دیگر با تکیه بر سیاست‌های کلی “اقتصاد مقاومتی” تاکید کردند که تکیه بیش از حد به واحد پولی دشمن خسارات جبران ناپذیری دارد که هم اینک شاهد گوشه ای از عواقب وخیم آن هستیم.

ولی امر مسلمانان بار دیگر تاکید کردن. که اقتصاد مقاومتی خواهد توانست الگویی الهام‌بخش از نظام اقتصادی اسلام را عینیت بخشد و زمینه و فرصت مناسب را برای نقش آفرینی مردم و فعالان اقتصادی در تحقق حماسه اقتصادی فراهم کند.

به گزارش پایگاه حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه‌ای با ابلاغ سیاست‌های کلی”اقتصاد مقاومتی” براساس بند”۱″ اصل ۱۱۰ قانون اساسی که پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام تعیین شده است، تاکید کرند: پیروی از الگوی علمی و بومی برآمده از فرهنگ انقلابی و اسلامی، عامل شکست و عقب نشینی دشمن در جنگ تحمیلی اقتصادی علیه ملت ایران خواهد شد، همچنین اقتصاد مقاومتی خواهد توانست در بحران‌های روبه افزایش جهانی، الگویی الهام بخش از نظام اقتصادی اسلام را عینیت بخشد و زمینه و فرصت مناسب را برای نقش آفرینی مردم و فعالان اقتصادی در تحقق حماسه اقتصادی فراهم کند.

معظم اله با اشاره به پیشرفت های عظیم صنعت چاپ کشور در دهه های پس از انقلاب شکوهمند اسلامی خواستار استفاده همه جانبه از ظرفیت موجود شدند و خاطرنشان کردند که اگر نیاز به ارز خارجی هم باشد چاپخانه های داخلی می توانند ارز مورد نیاز را تهیه کنند و نیاز به وارد کردن دلارهای آمریکایی نیست.

رهبر معظم انقلاب افزودند: اخیرا برخی از آثار چاپ شده داخلی و پوسترهای مذهبی را دیدم که از نظر کیفیت چاپ و تنوع از آثار بزرگترین طراحان و نقاشان غربی هم برجسته تر است که از این ظرفیت باید در بقیه بخش های کشور هم استفاده بهینه شود.

پایان خبر/

URL کوتاه: https://www.farcenews.com/?p=1285

نویسنده در تاریخ 23 ژانویه 2018. در زیر مجموعه اقتصاد مقاومتی, بین المللی, تحریم, علوم اسلامی, عمومی. شما می توانید تمام پاسخ ها به این پست را دنبال کنید از طریق RSS 2.0. شما می توانید نطر ارسال کنید

ارسال پاسخ

حدیث روز

هیچ عملی نزد خدا بهتر از پول دادن به امام نیست. یک درهم نزد امام بهتر از هزاران درهم است که در راه خیر صرف شود. من در حالی که ثروتم از تمام اهل مدینه بیشتر است باز هم از شما پول می گیرم زیرا هدفم این است که پاکیزه شوید. امام صادق (ع)، محمد بن یعقوب کلینی، اصول کافی، جلد دوم. ص 89 - 488

آخرین نظرات

  • محسن: و هو الشافی
  • پارس منش: از اونجا که همچین مصاحبه ای رو تکذیب نکرده.
  • جن خامنه: دستتان درد نکند! متشکریم که مسئولین به فکر ما هستند
  • زهرا: بر دشمن اسلام و کسانی که میخوان اسلام ناب محمدی رو به لجن بکشن لعنت
  • reza: سلام، صحت و سقم خبر معلوم نيست اما اگر واقعيت داشته باشه بايد اول سر خودش و خانواده اش مردم در بيارن ببينن...