|

خودرو پیکان طلا هدیه رهبر معظم انقلاب به حرم مطهر امام حسین (ع)

به گزارش خبرگزاری فارس، در سالروز تولید اولین خودروی پیکان، یک دستگاه پیکان طلاکاری شده، منقش به آیاتی از کلام الله مجید و مزین به اسامی ائمه اطهار، پنج تن آل عبا و با روایاتی از رسول اکرم (ص)، به عنوان نمونه ای از هنر اصیل اسلامی و تولیدات ملی به حرم مطهر حضرت امام حسین (ع) هدیه داده شد. گفتنی است در ساخت این اثر بی نظیر یکصد کیلو گرم طلای بیست و چهار عیار، دویست و هفتاد کیلوگرم نقره و دویست کیلو گرم مس بکار رفته است.

مظفر مغلوب، عضو هیئت مدیره آستان مقدس امام حسین (علیه السلام) در این باره خاطرنشان کرد: در ساخت این اثر از بهترین هنرمندان ایرانی دعوت شده است و این خودرو با استانداردهای روز دنیا بروز رسانی شده است چنانکه دارای ترمز ای بی سی، یک دستگاه ایربگ برای امام و جایگاه ویژه برای حمل حضرت ذوالجناح می باشد. وی افزود: خودرو با آلیاژ مخصوص به سبک نخستین تولیدات ایران خودرو ساخته شده که سپس با روکشی از طلا پوشانده شده است.

«فلاح الاراف»، مدیر بخش مهندسی ایران خودرو در این باره گفت: بر روی بدنه این خودرو از نقوش اسلامی و طرح های بی نظیر در معماری سنتی بهره گیری شده است.

پایان خبر/

URL کوتاه: https://www.farcenews.com/?p=1314

نویسنده در تاریخ 29 ژانویه 2018. در زیر مجموعه اقتصاد مقاومتی, عمومی. شما می توانید تمام پاسخ ها به این پست را دنبال کنید از طریق RSS 2.0. شما می توانید نطر ارسال کنید

2 نظر برای “خودرو پیکان طلا هدیه رهبر معظم انقلاب به حرم مطهر امام حسین (ع)”

  1. التماس دعا

  2. مدیریت محترم انقدحرف غیرمنطقی تحویل مردم ندین مردم عقل دارن.

ارسال پاسخ

حدیث روز

هیچ عملی نزد خدا بهتر از پول دادن به امام نیست. یک درهم نزد امام بهتر از هزاران درهم است که در راه خیر صرف شود. من در حالی که ثروتم از تمام اهل مدینه بیشتر است باز هم از شما پول می گیرم زیرا هدفم این است که پاکیزه شوید. امام صادق (ع)، محمد بن یعقوب کلینی، اصول کافی، جلد دوم. ص 89 - 488

آخرین نظرات

  • محسن: و هو الشافی
  • پارس منش: از اونجا که همچین مصاحبه ای رو تکذیب نکرده.
  • جن خامنه: دستتان درد نکند! متشکریم که مسئولین به فکر ما هستند
  • زهرا: بر دشمن اسلام و کسانی که میخوان اسلام ناب محمدی رو به لجن بکشن لعنت
  • reza: سلام، صحت و سقم خبر معلوم نيست اما اگر واقعيت داشته باشه بايد اول سر خودش و خانواده اش مردم در بيارن ببينن...