|

مصاحبه جنجالی فارس نیوز با جعفر جنی، نواده مرحوم زعفر جنی

تصویر شبیه سازی زعفر جنی

تصویر شبیه سازی زعفر جنی

متن زیر بخش هایی از مصاحبه اخیر فارس نیوز با جعفر جنی از نوادگان زعفر جنی، از شیعیان و پیروان حضرت سیدالشهدا است، که شخصا نظاره گر حادثه عاشورا بود. بخش های دیگر این مصاجبه جنجالی به مرور منتشر می شود.
در هنگامه حادثه جانسوز کربلا، زعفر جنی که رئیس شیعیان جن بود در بئر العلم ٬ برای خود مجلس عروسی مهیا کرده بود و بزرگان طایفه جن را دعوت نموده و خودش بر تخت شادی و عیش نشسته بود. در همین هنگام متوجه شد از زیر تختش صدای گریه و زاری می آید.
زعفر گفت: چه کسی است که در این موقع شادی ٬ گریه می کند ؟
در این هنگام دو جن حاضر شدند . زعفر از آنها سبب گریه شان را پرسید . آنها گفتند : ای امیر ! چون شما ما را به فلان شهر فرستادی ٬ در حین رفتن به آنجا ٬ عبورمان به شط فرات که عرب به آنجا « نینوا » می گویند افتاد . دیدیم در آنجا لشگر زیادی جمع شده و مشغول جنگ هستند . چون نزدیک آن دو لشگر شدیم ٬ دیدیم میان معرکه جنگ ٬ حسین بن علی (علیه السلام) پسر آن آقای بزرگواری که ما را مسلمان کرده بود ٬ یکه و تنها ایستاده و یاران و انصارش همه کشته شده اند . خود آن بزرگوار ٬ غریب و تنها و تکیه بر نیزه بی کسی داده و نظر به یمن و یسار می فرمود : « آیا یاوری نیست که ما را یاری دهد ؟ » و نیز شنیدیم که اهل و عیال آن بزرگوار ٬ صدای العطش بلند کرده بودند. چون این واقعه را مشاهده کردیم فورا خود را به بئر ذات العلم رساندیم تا شما را خبر کنیم که الان پسر پیغمبر را به شهادت می رسانند .
زعفر تا این سخن را شنید تاج شاهی را از سرش در آورد و لباس دامادی را از تن بیرون کرد و طوایف مختلف جن را با حربه های آتشین برداشت و همگی با عجله به طرف کربلا روان شدند .

خود زعفر خان خدمت علامه امینی نقل می کند : وقتی ما وارد زمین کربلا شدیم دیدیم چهار فرسخ در چهار فرسخ را لشکر دشمن فرا گرفته است و همچنین صفوف ملائکه زیادی را دیدیم . ملک منصور با چندین هزار ملک دیگر از یک طرف ٬ ملک نصر با چندین هزار ملک از طرف دیگر ٬ جبرئیل با چندین هزار ملک در آن طرف ٬ و در یک طرف دیگر میکائیل با چندین هزار ملک و همچنین در طرفی ملک اسرافیل ٬ ملک ریاح ٬ ملک بحار ٬ ملک جبال ٬ ملک دوزخ ٬ ملک غذاب ٬ هر کدام با لشکریان خود منتظر اجازه هستند . همچنین ارواح یکصدو بیست و چهار هزار پیغمبر از آدم تا خاتم همه صف کشیده ٬ مات و متحیر مانده اند.
خانم انبیاء آغوش گشوده و به امام حسین (علیه السلام) می فرمود : « ولدی العجل العجل انّا مشتاقون » یعنی : « پسرم ! عجله کن ! عجله کن ! به درستی که مشتاق تو هستیم . »
آن حضرت یکه و تنها در میان میدان با زخمها و جراحات فراوان ٬ پیشانیش شکسته ٬ سرش مجروح ٬ سینه اش سوزان و با دیده ای گریان ایستاده بود و هر نفسی که می کشید خون از حلقه های زره می جوشید ولی اصلا اعتنایی به هیچ یک از آن ملائکه نمی نمود.
مرا هم کسی راه نمی داد که خدمت آن حضرت برسم . همانطور که از دور نظاره می کردم و در کار آن حضرت حیران بودم ناگهان دیدم آقا امام حسین (علیه السلام) سر غربت از بی کسی بلند کرد و با گوشه چشم به من نگاه کرد و اشاره ای فرمود: « ای زعفر ! بیا »
در این هنگام همه ملائکه به سوی من نگاه کردند و به من راه دادند . من هم خود را به خدمت آن حضرت رساندم و عرض کردم : « من با سی و شش هزار جن برای یاری شما آمده ام .»
حضرت فرمود : « ای زعفر ! زحمت کشیدی ! خدا و رسولش از تو راضی باشند . خدمت تو قبول درگاه باشد ولی لازم به زحمت شما نیست ٬ برگردید . »
عرض کردم : « قربانت شوم چرا اجازه نمی فرمایی ؟ »
حضرت فرمود : « شما آنها را می بینید ولی آنها شما را نمی بینند و این از مروت دور است . »
عرض کردم : « اجازه بفرمایید همه شبیه انسان می شویم که در این صورت اگر کشته شویم در راه رضای خدا کشته شده ایم . »
حضرت فرمود : « زغفر ! اصلا مایل به زندگی نیستم و آرزوی لقای پروردگار را دارم . شما به جای خود برگردید و به جای نصرت و یاری من ٬ برای من گریه و عزاداری کنید که اشک عزاداری برای من ٬ مرهم زخمهای من است . »
من به امر امام مایوسانه برگشتم . چون به محل خود رسدیم بساط شادی را جمع کرده و اسباب عزا را فراهم نمودیم . مادرم به من گفت : پسرم چه می کنی ؟ کجا رفتی که این طور ناراحت برگشتی ؟
گفتم : مادر ٬ پسر آن پدری که ما را مسلمان کرد حالش در کربلا چنین و چنان است ٬ من رفتن تا یاریش کنم اما آن حضرت اجازه نفرمود. چون امر امام واجب بود برگشتم.

مصاحبه زیر با همکاری متخصص امور ماورا جناب عباس غفاری انجام شده که جا دارد از ایشان هم بابت این همکاری نهایت تشکر و امتنان را به عمل بیاوریم.

فارس نیوز: با سلام و تشکر از جناب جعفر جنی و اینکه دعوت فارس نیوز را برای انجام مصاحبه پذیرفتید. لطفا ابتدا خودتان را برای خوانندگان ما معرفی بفرمایید و اینکه چه نسبتی با مرحوم زعفر جنی داشتید؟

جعفر جنی: بسم الله الرحمن الرحیم. اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و شیعته و المستشهدین بین یدیه. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همکاران و دست اندرکاران رسانه وزین فارس نیوز، اینجانب جعفر جنی هستم، فرزند اصغر، نواده مرحوم زعفر جنی.

فارس نیوز: خیلی خوشامدید جناب جنی. ما شنیده بودیم که طایفه جنیان به بسم الله واکنش نشان می دهند ولی گویا شما با آن مشکلی ندارید؟

جعفر جنی: خیر! جنیان دو گروه مسلمان شیعه و کافر هستند و ما مسلمانان با بسم الله مشکلی نداریم.

فارس نیوز: دعای فرج امام زمان را هم که خواندید شبیه دعای ریس جمهور سابق بود که گویا از ایشان یاد گرفتید.

جعفر جنی: خیر ایشان هم از عزیزان و وابستگان ما هستند و ما از زمان غیبت همگی همین دعا را می خوانیم.

فارس نیوز: جناب جنی از مرحوم زعفر جنی بفرمایید و اینکه ایشان از کی دلبسته اسلام و مسلمین شدند؟

جعفر جنی: مرحوم جدم از همان دوران کودکی دلبسته اسلام و مسلمین بود و تا همین اواحر هم امید داشت که حکومت جهانی شیعه و برپایی ولایت فقیه را ببیند که متاسفانه عمرش به دنیا نیود و در زمان ناصرالدین شاه قجر مرحوم شد. خود زعفر خان تعریف می کرد که مادرش در حادثه عاشورا به او گفته بود: ای فرزند ! تو را عاق می کنم اگر در رکاب حضرت نباشی و شهید نشوی! من فردای قیامت جواب فاطمه چه بگویم ؟یه مادرشان گفتند که امام دخالت طایفه جنیان را نپذیرفته گویا ایشان پاسخ داده بود که من به همراه تو می آیم و دامنش را می گیریم و التماس می کنم شاید اجازه دهد که تو در رکابش شهید بشوی .ولی وقتی به نبردگاه رسیدند دود و آتش از خیام حرم حسین (علیه السلام) بلند می باشد . مادرشان خدمت امام سجاد(علیه السلام) رسید و اجازه خواست تا با دشمنان آنان جنگ کند ولی ایشان اجازه نداد ولی فرمود : « در این سفر همراه ما باشید و در شبها اطفال ما را در بالای شتران نگه دارید . » پس آنان اطاعت کردند و تا شهر شام با اسراء بودند تا اینکه حضرت آنها را مرخص نمود .

فارس نیوز: شما خودتان هم شاهد این وقایع بودید؟

جعفر جنی: خیر! بنده در آن زمان طفلی بودم و هنوز تا چند صد سال بعد به مرجله فکری نرسیده بودم که ضرورت اسلام و جهاد را درست درک کنم.

فارس نیوز: جناب جنی از جهاد گفتید آیا امروز هم جنیان در خدمت امام زمان و نایبشان حضرت امام خامنه ای هستند؟

جعفر جنی: ما جن مومن غیر مسلمان نداریم و همه جن های مسلمان شبعه و سرباز امام خامنه ای هستند و بارها شده که ما از ایشان تقاضا کردیم به ما فرصت بدهند در کنار برادران مسلمانان جهاد فی سبیل الله کنیم ولی تا امروز ایشان فرصت ندادند. آمریکا بداند که اگر اجنبه رخصت جهاد بگیرند به ثانیه ای نمی رسد که از تمام ارتش آمریکا چیزی جز آهن پاره باقی بماند.

فارس نیوز: بجز حضرت آقا و دکتر احمدی نژاد آیا با علمای دیگر هم آشنایی دارید؟

جعفر جنی: بله بجز حضرت آقا که مایه رحمت و برکت هستند و دکتر احمدی نژاد، حضرت آیت الله احمد جنی یا احمد جنتی هم اولی الامر و از افتخارات ما اجنه محسوب می شوند که به میان انسانها آمدند و صاحب فضل شدند و جایگاه حکومتی هم دارند.

ادامه دارد…

URL کوتاه: https://www.farcenews.com/?p=92

نویسنده در تاریخ 28 مارس 2017. در زیر مجموعه اقتصاد مقاومتی, اندیشمندان اسلامی, پاسخگویی مسایل شرعی, علوم اسلامی, عمومی. شما می توانید تمام پاسخ ها به این پست را دنبال کنید از طریق RSS 2.0. شما می توانید نطر ارسال کنید

21 نظر برای “مصاحبه جنجالی فارس نیوز با جعفر جنی، نواده مرحوم زعفر جنی”

 1. خدا رحمت کند مرحوم زعفر جنی را چقدر ما با ایشان خاطرات مشترک داشتیم ایشان هم خودشان و هم فرزندانشان از رهروان واقعی اسلام و انقلاب بودند.

 2. متاسفام که فارس نیوز برای جن ها اینطور تبلیغ می کند اگر یکی از این جن ها سراغ خودتان و خانوادا تان می آمد آنوقت می فهمید که اینها مسلمان نیستند با کسی هم شوخی ندارند رحم و مروت هم ندارند لطفا با جان مردم اینطوذی بازی نکنید و دروغ تبلیغ ننویسید

 3. متاسفم که برخی اینطور بر طبل جن ستیزی می کوبند در صورتی که اجنه هم بندگان خدا هستند و در میان آنها هم خوب و بد هست من شخصا ده سال است به چهار تا جن در یک خانه زندگی میکنم و جز خوبی از آنها ندیده ام

 4. لطف کنید در مورد جن های شهرستانی و جنهای داهاتی که متاسفانه با لفظ بدی بین اجنه مورد شوخی و تمسخر هم قرار می گیرند بگویید.

 5. برخی از آدمها که نمی دانند هیچ خری نیستند و توهم تاریخ و فرهنگ و مدنیت دارند روی اعصاب جنی من راه می روند.
  باید بدانید هیچ بوزینه ای نیستید و هر چه هم دارید از صدقه سری و از همنشینی جنیان است. واقعا شما حیوانات دو پا با چه توهمی خودتان را با اجنه مقایسه می کنید اصلا؟

  برای آگاهی انسان، زمانی که 16 میلیون سال پیش اجداد مشترک شما و اورانگوتان ها و گوریل ها در آفریقا از درخت آویزان بودند یا به قول دیگر زمانی که حوا داشت شپش های کله آدم را میشمرد ما جن ها در جهان مدنیت داشتیم. زمانی که شما انسان ها هنوز نمی دانستید خط چیست و ربط کدام است کتیبه سنگ جنی میراث دار تاریخ و تمدن درخشان جنیان بود. آیا می دانستید جن ها مخترع آتش هستند؟ آیا می دانستید جن ها اولین سیستم تماس راه دور را اختراع کردند؟ ایا می دانستید انسان کلا صد و پنجاه هزار سال بیشتر از تکاملش نگذشته ولی جن ها از همان روز اول کامل بودند؟ آیا می دانستید انسان های زیادی در پی وصلت با اجنه هستند ولی اجنه پا نمی دهند؟ آیا می دانستید اولین زبان جهان زبان پیچیده و کامل جنی است و دلیلی که من به این زبان اولیه شما می نویسم این است که شما بیش از این بارتان نیست؟ آیا می دانستید آدم، جد بزرگ همه شما انسانها، گی بود و تنها علتی که لواط کار نشد این بود که غیر از حوا گیرش نیامد؟

  اینها را یاد بگیرید و دفعه بعد که خواستید درباره یک جن حرف بزنید یادتان باشد با احترام حرف بزنید و اینطور یابو برتان ندارد.

 6. من هم صمن تشکر از جن قهرمان که واقعا حرف دل اجنه را زده اند تاکید می کنم اشتراکات دینی و ولایی با انسانها به هیچوجه موجب نمیشود که ما جنایات انسانی را فراموش کنیم

  همین اقای غفاری که به عنوان کارشناس امور ماورا نامبرده شده یک جنگیر بدنام است که معلوم هم نیست دستش به خون چند جن بچه بیگناه آلوده باشد

 7. عباس غفاری

  به ناچار مجبور شدم برای پاسخ به این تهمتها که در حق بنده شده پاسخی ترتیب بدهم. من کوچکترین آسیبی به بچه جنهای بیگناه نمی زنم و فقط برای آنها بستنی و پفک خریده و پس از قدری سرسره و دکتربازی آنها را نزد خانواده می فرستم. از تمدن جنیان نگویید که کلا هیچ کمکی به ائمه و حضرت آقا نکرده اید و نمی کنید و فقط مشتی ادعا تحویل می دهید. حالا گیرم که این حضرات گفتند کمک نمی خواهیم، شما خود نمی فهمید که تعارف می کنند؟ لعنت بر جنیان مشرک و همچنین جنیان مسلمان ریاکار

 8. سایت فار س نیوز خدایی این چیه چه حرفیه اخه … من قبول دارم واقعه ی عاشورا و کمک زعفر جنی مرحومو ولی باقی همه دروغه سایته خیلی تابلوعه خدایی نکنین

  • به به . جمع جنها جمعه. از همونجایی که به احمدی نژاد اعتقاد دارید معلومه که هیچی بارتون نیست. در ضمن خدایی دست این احمد جنی را بگیرید با خودتون ببرید که ریده به مملکت

 9. یا ابرفضل همه جنن

 10. یا خدا اینا واقعیه ینی؟فارس داری شورش و درمياريا،همه که جنن انگار ،این مصاحبه واقعی بوده؟

 11. سلام من خیلی دلم میخواد با یه جن خوب و مسلمان دوست باشم… امکانش هست آیا؟
  فقط یه کمی هم میترسم

 12. دمتون گرم ديگه جن هاتون بچه ابادان هستن فكركنم

 13. سلیم ذوالقدر

  درود
  بسم الله

  واقعا جهان سومی هستیم

 14. مادرجندیده

  مادر من جن دیده! کمکم کنید!

 15. یک جن سکولار مقیم آمریکا

  واقعا برای زعفر جنی و پیروان احمق ایشان متاسف هستم. دنیای امروز دنیای خرد،منطق و علم است نه خرافه، پدربزرگم میگفت این خاندان زعفر جنی، دروغ زیاد میگن. واقعیت داستان عاشورا، اینطور که زعفر جنی مطرح نمودند نیست، ما جن ها،آن زمان اعلام بی طرفی کردیم چون معتقد بودیم نباید بخاطر مذهب یا اعتقادات،با همدیگر جنگید،همه ی ما جن هستیم و مخلوق یک خدا، ما هیچ دشمنی با جن های سنی یا شیعه نداشتیم.
  ما جن ها، سکولاریزم رو هزاران ساله که با فرهنگ خودمان،بومی کرده ایم و معتقد به آزادی،صلح ،دموکراسی،برابری و برادری هستیم. از انسان ها هم میخواهم دست از جن ستیزی و دشمنی با یکدیگر بخاطر اعتقادات شون بر دارند.از جن های شیعه هم میخواهم درد انسان های ایرانی رو ببینند و دست بردارند از حمایت از خامنه ای،احمدی نژاد و غفاری.این نظام سرکوبگر و ظالم است،هم به ایرانی ها ظلم میکنه هم به جن های غیر معتقد به ولایت فقیه. ما جن ها،باید کمک ایرانی ها کنیم برای ورودشون به قرن21 و برقرای یک سکولار دموکراسی مبتنی بر حقوق بشر، داخل کشورشون، امیدوارم انسان ها هم، دیگه دست از جن ستیزی برداند و با ما جن ها، دوست باشند چون ما دشمن آن ها نیستیم.

 16. دستتان درد نکند! متشکریم که مسئولین به فکر ما هستند

ارسال پاسخ

آخرین نظرات

 • احسان: سلام دوستان، من هم مثل همه مسلمونا که چه عرض کنم همه آآآدم ها که بویی از ادمیت بردن به حرفای این آقا تعجب کردم...
 • علی: چرا ما ملت با هر حرف و ایده ای مخالفت میکتیم؟ اقای نبویان حتما از من بهتر اسلام را میشناسند پس باید گفته های...
 • محمد حسین: البته ادعای این يارو درباره دوران صفویه از اساس بی اعتبار و نامستند است. موقعیت حکومت ایران که دارای...
 • مهدی: آقای نبویان، شما نظر رهبر رو پرسیدی که شیعه رو وحشی میدونی و حکم میدی؟مطمئن باش امثال تو باعث بی آبرویی و...
 • اشرف: بیا منو بخور.