|

استفاده دولت از گاوهای تخم گذار برای حل مسئله گرانی تخم مرغ

به گزارش خبرنگار فارس،با بالا رفتن قیمت تخم مرغ در کشور، دولت در پی مهار قیمت با توسل به راههای جدید برای بالا بردن ظرفیت در تولید در کشور است که از جمله آنها استفاده از مهندسی ژنتیک و فناوری تولید گاوهای تخم گذار است که میزان به مراتب بیشتری تخم مرغ نسبت به مرغ های تخم گذار تولی می کنند.

نژاد سانتیمنتال یا فلک فاکه یکی از بهترین نژادهای دو منظورۀ در جهان از لحاظ تولید می‌باشد که با استفاده از مهندسی ژن ها قابلیت تولید تخم مرغ را نیز پیدا کرده. تولید شیر و گوشت این گاو در جهان به خاطر سه خاصیت تولید گوشت، شیر و سلامتی آن نسبت به نژادهای دیگر گاو دارای اهمیت است. حدود نیمی از گاوهای کشور سوئیس و همچنین قسمت اعظم گاوهای آلمان از این نژاد بوده و یکی از مشهورترین نژادها در اروپا می باشد. منشاء سانتیمنتال به دره سیمی در سوئیس بر می‌گردد که یکی از سرسبزترین مناطق کشور سوئیس است. TAL (تال)، در زبان آلمانی به معنای دره می‌باشد. بنابراین سانتیمنتال به معنای دره سیمی می باشد که از همان جا منشاء گرفت.

در فرایند ایجاد جمعیت نژاد جدید برای افزایش تولید تخم مرغ در مرحله اول یک نژاد گاو موجود در کشور که ظرفیت بالایی در تولید انواع گاو را دارا می باشد با نژاد خالص سانتی مانتال قرمز مخلوط می کنند و قابلیت تولید بسیار بالا انواع محصولات از جمله تخم مرغ را ایجاد می شود. لازم به ذکر است تخم های تولید شده در این روش داری خواص مشابه با تخم مرغ های تولید شده توسط مرغ های تخم گذار می باشد.

پایان خبر/

URL کوتاه: https://www.farcenews.com/?p=1290

نویسنده در تاریخ 24 آوریل 2018. در زیر مجموعه اقتصاد مقاومتی, اندیشمندان اسلامی, عمومی. شما می توانید تمام پاسخ ها به این پست را دنبال کنید از طریق RSS 2.0. شما می توانید نطر ارسال کنید

ارسال پاسخ

حدیث روز

هیچ عملی نزد خدا بهتر از پول دادن به امام نیست. یک درهم نزد امام بهتر از هزاران درهم است که در راه خیر صرف شود. من در حالی که ثروتم از تمام اهل مدینه بیشتر است باز هم از شما پول می گیرم زیرا هدفم این است که پاکیزه شوید. امام صادق (ع)، محمد بن یعقوب کلینی، اصول کافی، جلد دوم. ص 89 - 488

آخرین نظرات

  • محسن: و هو الشافی
  • پارس منش: از اونجا که همچین مصاحبه ای رو تکذیب نکرده.
  • جن خامنه: دستتان درد نکند! متشکریم که مسئولین به فکر ما هستند
  • زهرا: بر دشمن اسلام و کسانی که میخوان اسلام ناب محمدی رو به لجن بکشن لعنت
  • reza: سلام، صحت و سقم خبر معلوم نيست اما اگر واقعيت داشته باشه بايد اول سر خودش و خانواده اش مردم در بيارن ببينن...