|

استفاده دولت از گاوهای تخم گذار برای حل مسئله گرانی تخم مرغ

به گزارش خبرنگار فارس،با بالا رفتن قیمت تخم مرغ در کشور، دولت در پی مهار قیمت با توسل به راههای جدید برای بالا بردن ظرفیت در تولید در کشور است که از جمله آنها استفاده از مهندسی ژنتیک و فناوری تولید گاوهای تخم گذار است که میزان به مراتب بیشتری تخم مرغ نسبت به مرغ های تخم گذار تولی می کنند.

نژاد سانتیمنتال یا فلک فاکه یکی از بهترین نژادهای دو منظورۀ در جهان از لحاظ تولید می‌باشد که با استفاده از مهندسی ژن ها قابلیت تولید تخم مرغ را نیز پیدا کرده. تولید شیر و گوشت این گاو در جهان به خاطر سه خاصیت تولید گوشت، شیر و سلامتی آن نسبت به نژادهای دیگر گاو دارای اهمیت است. حدود نیمی از گاوهای کشور سوئیس و همچنین قسمت اعظم گاوهای آلمان از این نژاد بوده و یکی از مشهورترین نژادها در اروپا می باشد. منشاء سانتیمنتال به دره سیمی در سوئیس بر می‌گردد که یکی از سرسبزترین مناطق کشور سوئیس است. TAL (تال)، در زبان آلمانی به معنای دره می‌باشد. بنابراین سانتیمنتال به معنای دره سیمی می باشد که از همان جا منشاء گرفت.

در فرایند ایجاد جمعیت نژاد جدید برای افزایش تولید تخم مرغ در مرحله اول یک نژاد گاو موجود در کشور که ظرفیت بالایی در تولید انواع گاو را دارا می باشد با نژاد خالص سانتی مانتال قرمز مخلوط می کنند و قابلیت تولید بسیار بالا انواع محصولات از جمله تخم مرغ را ایجاد می شود. لازم به ذکر است تخم های تولید شده در این روش داری خواص مشابه با تخم مرغ های تولید شده توسط مرغ های تخم گذار می باشد.

پایان خبر/

URL کوتاه: https://www.farcenews.com/?p=1290

نویسنده در تاریخ 24 آوریل 2018. در زیر مجموعه اقتصاد مقاومتی, اندیشمندان اسلامی, عمومی. شما می توانید تمام پاسخ ها به این پست را دنبال کنید از طریق RSS 2.0. شما می توانید نطر ارسال کنید

ارسال پاسخ

آخرین نظرات

  • احسان: سلام دوستان، من هم مثل همه مسلمونا که چه عرض کنم همه آآآدم ها که بویی از ادمیت بردن به حرفای این آقا تعجب کردم...
  • علی: چرا ما ملت با هر حرف و ایده ای مخالفت میکتیم؟ اقای نبویان حتما از من بهتر اسلام را میشناسند پس باید گفته های...
  • محمد حسین: البته ادعای این يارو درباره دوران صفویه از اساس بی اعتبار و نامستند است. موقعیت حکومت ایران که دارای...
  • مهدی: آقای نبویان، شما نظر رهبر رو پرسیدی که شیعه رو وحشی میدونی و حکم میدی؟مطمئن باش امثال تو باعث بی آبرویی و...
  • اشرف: بیا منو بخور.