|

اثبات علمی معراج پیامبر به آسمان هفتم توسط انیشتین

انیشتین.

انیشتین.

اینشتین(فوت ۱۹۵۵ م) در رساله ی پایانی عمر خود با عنوان: “دی ارکلرونگ” Die Erkla”rung – von: Albert Einstein – ۱۹۵۴ یعنی:”بیانیه” که در سال ۱۹۵۴ آن را در امریکا و به آلمانی نوشته است – اسلام را بر تمامی ادیان جهان ترجیح میدهد و آن را کاملترین ومعقولترین دین می داند.

این رساله در حقیقت همان نامه نگاری محرمانه ی اینشتین با آیت الله العظمی بروجردی (فوت۱۳۴۰ش =۱۹۶۱م) است که توسط مترجمین برگزیده شاه ایران محرمانه صورت پذیرفته است اینشتین در این رساله “نظریه نسبیت” خود را با آیاتی از قرآن کریم و احادیثی از (نهج البلاغه) وبیش از همه (بحارالانوار) علامه مجلسی (که از عربی به انگلیسی توسط حمید رضا پهلوی (فوت۱۳۷۱ش) و.. .ترجمه وتحت نظر آیت الله بروجردی شرح می شده) تطبیق داده و نوشته که هیچ جا در هیچ مذهبی چنین احادیث پر مغزی یافت نمیشود وتنها این مذهب شیعه است که احادیث پیشوایان آن نظریه ی پیچیده “نسبیت” را ارائه داده ولی اکثر دانشمندان نفهمیده اند.

از آن جمله حدیثی است که علامه ی مجلسی در مورد معراج جسمانی رسول اکرم(صلی الله علیه وآله) نقل میکند که: هنگام برخاستن از زمین دامن یا پای مبارک پیامبر به ظرف آبی میخورد و آن ظرف واژگون میشود.اما پس از اینکه پیامبر اکرم(صلی الله علیه وآله) از معراج جسمانی باز میگردند مشاهده میکنند که پس از گذشت این همه زمان هنوز آب آن ظرف در حال ریختن روی زمین است …اینشتین این حدیث را از گرانبهاترین بیانات علمی پیشوایان شیعه در زمینه ی “نسبیت زمان” دانسته و شرح فیزیکی مفصلی بر آن مینویسد…همچنین اینشتین در این رساله “معاد جسمانی” را از راه فیزیکی اثبات میکند(علاوه بر قانون سوم نیوتون=عمل وعکس العمل). او فرمول ریاضی معاد جسمانی را عکس فرمول معروف “نسبیت ماده و انرژی” میداند:

E = M.C2 >> M = E :C2
یعنی اگر حتی بدن ما تبدیل به انرژی شده باشد دوباره عینا” به ماده تبدیل شده و زنده خواهد شد. او همچنین در همین رساله عقیده ی به “وحدت وجود” را از خرافات های شایع شده توسط ملا صدرا تلقی کرده و آن را از دیدگاه “فیزیک کلاسیک” و “فیزیک نسبیتی” به شدت مورد حمله قرار می دهد …بطور خلاصه: او میگوید: هر موجودی دارای حیطه و مرز فیزیکی خاص خود است(حیز وجودی) که امکان ندارد با موجود یا وجود دیگری اتحاد یا وحدت داشته یا بیابد…در رابطه با “عقل” نیز با کمال شگفتی – انیشتین نظریه ی اخباریون شیعه را ( که عقل را نسبی میدانند و در حریم شرع و دین آن را بکار نمیبرند) صحیح دانسته و میگوید: حق با اخباری های شماست وهنوز زود است که مردم این را بفهمند..

در ادامه نیز فرمول ریاضی خاصی برای “عقل نظری بشر” ارائه داده و “نسبیت” آن را اثبات میکند… اینشتین در این کتاب همواره از آیت الله بروجردی با احترام و به لفظ”بروجردی بزرگ” یاد کرده و از شادروان پروفسور حسابی نیز بارها با لفظ”حسابی عزیز” یاد کرده است.

دوستان،برای دریافت گزیده ی ۶ صفحه ای رساله ی پایانی اینشتین می توانند فایل اول،و برای دریافت گزیده ی ۹۸ صفحه ای رساله ی پایانی اینشتین می توانند فایل دوم را در یافت نمایند.
گفتنی است که منبع هر دو فایل نوشته های آقای اسکندر جهانگیری که در وبلاگ خود به نشانی http://Einstein2007.Blogfa.com ثبت کرده اند می باشد.
فایل اول در سایت www.adp.ir قرار دارد.
گردآوری و صفحه آرایی فایل دوم نیز به همت http://Shiraz.Pib.ir بوده است.

URL کوتاه: https://www.farcenews.com/?p=66

نویسنده در تاریخ 28 مارس 2017. در زیر مجموعه اقتصاد مقاومتی, اندیشمندان اسلامی, بین المللی, پاسخگویی مسایل شرعی, جنگ, جنگ سفت, جنگ نرم, دکتر رائفی پور, دکتر روازاده, دکتر عباسی, سپاه, علامه خاج سعید طوسی, علوم اسلامی, عمومی, موشک. شما می توانید تمام پاسخ ها به این پست را دنبال کنید از طریق RSS 2.0. شما می توانید نطر ارسال کنید

12 نظر برای “اثبات علمی معراج پیامبر به آسمان هفتم توسط انیشتین”

 1. مطلب عالی و مستدلی بود انشالله موفق باشد.

 2. لطفا از دوران طلبگی انیشتن هم مطلب بگذارید.

 3. ببخشید آقا شما مقالات درخواستی هم دارید.

 4. خیلی قشنگ نوسته بود. لطفا زمان برنامه تان را بشتر کنید.

 5. واقعا که با این منطقتان
  معراج پیامبر جسمانی بود اما تنها او معراج نکرد بلکه قبل از ان برخی پیامبران بنی اسراعیل به اسمان رفتند . اینها همه جسمانی رفتند . در واقع سوار وسیله پرنده ای شدند و رفتند و بر گشتند. یا در زمین سر کردند. این وسایل پرنده از قبل از انها وجود داشته و تا ظهور امام زمان هم وجود خواهد داشت و تحت امر خدا هستند

 6. من نمی دانستم که انیشتین یک چنین شخصیت عظیمی داشته واقعا ممنون از مطلب زیبای فارس نیوز

 7. خخخخخ خیلی عالی بود

 8. لطفاً بگین که مرجع تقلید انیشتین کی بودن و آیا ایشان در حوزه علمیه درس هم خوانده بودند. به نظر اینجانب تمامی اکتشافات علمی ایشان احتمالاً کپی برداری علمی ازعلم ایات عظام بوده

 9. انشتین در وصیت نامه محرمانه ای که نوشته وصیت کرده جسدش در قم دفن شود که در همان زمان جسد این دانشمند بصورت سری به قم انتقال داده شده و تنها افرادی از نزدیکان بیت آیت الله العظمی بروجردی از جای آن خبر دارند.

 10. شیعه با اصالت فکری ایرانیان به وجود آمده فلذا کل دستاوردهای آن در جهت اهداف ایرانیان بوده و هست.

 11. من شنیدم انیشتین مدتی بصورت محرمانه در قم تحت تعلیم آیت الله بروجردی قرار داشته اند و فارسی هم کمی بلد بوده و نظریه کوانتوم رو در شهر قم مطرح میکنه و برای جهانی کردن آن به اروپا و آمریکا سفر میکنه

 12. بسمه تعالی
  سلام بر شما
  البته این نظرهای گفته شده جای شگفتی نداره. چون هر نظریه ای که پروفسور اینشتاین میداده در ابتدا
  مورد مسخره دانشمندان!!! زمان قرار میگرفته و بعدها میفهمیدند که درست بوده. و تعامل ایشان با حضرت بروجردی من را یاد تعامل شیخ الرئیس با آن عارف بزرگ میاندازه.
  والسلام

ارسال پاسخ

حدیث روز

هیچ عملی نزد خدا بهتر از پول دادن به امام نیست. یک درهم نزد امام بهتر از هزاران درهم است که در راه خیر صرف شود. من در حالی که ثروتم از تمام اهل مدینه بیشتر است باز هم از شما پول می گیرم زیرا هدفم این است که پاکیزه شوید. امام صادق (ع)، محمد بن یعقوب کلینی، اصول کافی، جلد دوم. ص 89 - 488

آخرین نظرات

 • محسن: و هو الشافی
 • پارس منش: از اونجا که همچین مصاحبه ای رو تکذیب نکرده.
 • جن خامنه: دستتان درد نکند! متشکریم که مسئولین به فکر ما هستند
 • زهرا: بر دشمن اسلام و کسانی که میخوان اسلام ناب محمدی رو به لجن بکشن لعنت
 • reza: سلام، صحت و سقم خبر معلوم نيست اما اگر واقعيت داشته باشه بايد اول سر خودش و خانواده اش مردم در بيارن ببينن...