|

ولایتی: ارایه مدارک دکترا، فوق دکترا و پروفسورا دانشگاه آزاد برای دارندگان سوابق کاری

دکتر ولایتی، رییس هیئت موسسان دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد: برای ارتقای کیفیت در فضای کسب و کار کشور و در حوزه های مختلف به دنبال برگزاری طرح ارایه مدارک علمی دکترا، فوق دکترا و پروفسورا بر پایه تجربیات فنی و حرفه ای هستیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، علی اکبر ولایتی درباره سیاست‌های افزایش کیفیت در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: همانگونه که مستحضر هستید امروزه با توجه به حجم زیاد کاری و عدم توانایی همه اقشار ملت در امر تحصیلات آکادمیک و نیاز شدید به مدارک معتبر جهت ارتقاء شغلی ، دانشگاههای زیادی در سطح جهان به ارایه مدارک علمی بر پایه تجربیات کاری می پردازند که از جمله آنها می توان به دانشگاههای معتبر راشویل، آمریکن ورد یونیورسیتی و دانشگاه ایالتی گوگونگا اشاره کرد. لذا از مدتها پیش دانشگاه آزاد اسلامی هم تصمیم گرفت بر پایه منویات مقام معظم رهبری و برای صرفه جویی ارزی یک اتحادیه در داخل دانشگاه آزاد تاسیس کند که در مرحله نخست مدرک دکترا و در مرحله بعدی مدارک فوق دکترا و پروفسورا مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات و فناوری ارایه ی دهد. وی افزود: از این پس توسط واحدهای مختلف دانشگاه آزاد و طیف مختلفی از رشته ها بر پایه سوابق کاری و تحصیلات غیر آکادمیک و همچنین دوره های کوتاه مدت و مقالات و تقدیرنامه های مختلفمدارک معتبر دانشگاهی دکترا، فوف دکترا و پروفسورا ارایه خواهد شد. . دارندگان این مدارک می توانند بعدا به عنوان هیات علمی در شعبات دانشگاه آزاد مشغول به کار شوند.

رییس هیئت موسسان دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: «هزینه صدور مدارک برای واجدین شرایط دوره های دکترا سی و پنج میلیون تومان و برای دوره های فوق دکترا و پروفسورا ۵۰ میلیون تومان خواهد بود. همچنین در آن دسته از رشته هایی که مدرک پروفسورا ارایه نمی شود، واجدین شرایط می توانند مدرک معادل فوق فوق دکترا دریافت نمایند.»
وی در پایان یادآوری کرد امسال قرار شده است که ۲۰ درصد از اعتبارات دانشگاه‌ها به بخش پژوهش اختصاص یابد و امیدواریم دانشگاه با جذب این اعتبارات تحولی در حوزه پژوهش در کشور ایجاد کند.

دکترا

جهت اخذ مدرک دکترا دارا بودن دیپلم الزامی است.

۱) حداقل چهار سال سابقه مرتبط با رشته مورد نظر یا مدرک سطح یک حوزه.

۲) سه سال سابقه کاری باضافه دوره های علمی گذرانده شده مرتبط با رشته مورد نظر.

۳) دو سال سابقه کاری باضافه دوره های علمی گذرانده شده مرتبط با رشته مورد نظر و جوایز و تقدیرنامه به همراه پایان نامه.

فوق دکترا

جهت اخذ فوق دکترا داشتن مدرک دیپلم یا سطح یک حوزه الزامی است.

۱) حداقل شش سال سابقه مرتبط با رشته مورد نظر.

۲) چهار سال سابقه کاری باضافه دوره های علمی گذرانده شده مرتبط با رشته مورد نظر.

۳) سه سال سابقه کاری باضافه دوره های علمی گذرانده شده مرتبط با رشته مورد نظر و جوایز و تقدیرنامه و پایان نامه.

پروفسورا

برای اخذ پروفسورا دارا بودن حداقل مدرک فوق دیپلم یا سطح دو حوزه الزامی است در غیر اینصورت پروفسور افتخاری اعطا خواهد شد.

۱) حداقل سیزده سال سابقه مرتبط با رشته مورد نظر.

۲) شش سال سابقه کاری باضافه دوره های علمی گذرانده شده مرتبط با رشته مورد نظر

۳) چهار سال سابقه کاری باضافه دوره های علمی گذرانده شده مرتبط با رشته مورد نظر و جوایز و تقدیرنامه و ارایه دو پایان نامه حوزوی یا شغلی.

متقاضیان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با ایمیل دکتر ولایتی تماس بگیرند.

منبع: آنا

URL کوتاه: https://www.farcenews.com/?p=644

نویسنده در تاریخ 14 سپتامبر 2017. در زیر مجموعه اقتصاد مقاومتی, اندیشمندان اسلامی, علوم اسلامی, عمومی. شما می توانید تمام پاسخ ها به این پست را دنبال کنید از طریق RSS 2.0. شما می توانید نطر ارسال کنید

ارسال پاسخ

حدیث روز

هیچ عملی نزد خدا بهتر از پول دادن به امام نیست. یک درهم نزد امام بهتر از هزاران درهم است که در راه خیر صرف شود. من در حالی که ثروتم از تمام اهل مدینه بیشتر است باز هم از شما پول می گیرم زیرا هدفم این است که پاکیزه شوید. امام صادق (ع)، محمد بن یعقوب کلینی، اصول کافی، جلد دوم. ص 89 - 488

آخرین نظرات

  • محسن: و هو الشافی
  • پارس منش: از اونجا که همچین مصاحبه ای رو تکذیب نکرده.
  • جن خامنه: دستتان درد نکند! متشکریم که مسئولین به فکر ما هستند
  • زهرا: بر دشمن اسلام و کسانی که میخوان اسلام ناب محمدی رو به لجن بکشن لعنت
  • reza: سلام، صحت و سقم خبر معلوم نيست اما اگر واقعيت داشته باشه بايد اول سر خودش و خانواده اش مردم در بيارن ببينن...