|

بازتاب جهانی پرتاب موفقیت آمیز موشک قاره پیمای زاغرات

پرتاب موفقیت آمیز موشک زاغرات توسط دلاورمردان صنعت موشکی جمهوری اسلامی بازتاب وسیعی در عرصه های جهانی به دنبال داشته. زاغرات نمونه دیگری از توانمندی صنایع نظام اسلامی است که نام آن از زاغر ابن عفیر از صحابه امام نقی (ع) اقتباس شده است.

موشک دریا به سطح زاغرات با شعار مرگ بر اسرائیل برای پرتاب از زیردریایی های کلاس غدیر طراحی شده است که آن را بسیار دقیق، نقطه زن، و دارای سوخت جامد از نوع قاره پیما معرفی کردند. این موشک توسط اغلب رسانه های خارجی به عنوان موشکی «خطرناک» و «بسیار خطرناک» معرفی شده.

روزنامه واشنگتن پست در مقاله ای به قلم یکی از لابیستهای مشهور صنایع تسلیحاتی آمریکا این موشک را تغییر دهنده قواعد بازی (game changer) معرفی کرده که معادلات قدرت منطقه ای خاورمیانه را به شدت دستخوش تغییر خواهد کرد. این روزنامه خواستار قراردادهای تسلیحاتی بیشتر برای مقابله با قدرت سهمگین ایران شده است. به گفته نویسنده این روزنامه در حالی که ما به شدت در حال سقوط در منطقه هستیم ایران به یکی از قدرتمندترین بازیگران عرصه جهانی تبدیل می شود.

دکتر جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان هم پرتاب این موشک را با هدف صلح و دوستی میان همسایگان ایران و همه بشریت مورد تحسین قرار داد.

 

 

URL کوتاه: https://www.farcenews.com/?p=506

نویسنده در تاریخ 26 آگوست 2017. در زیر مجموعه اقتصاد مقاومتی, بین المللی, تحریم, جنگ, جنگ سفت, جنگ نرم, سپاه, عمومی, موشک. شما می توانید تمام پاسخ ها به این پست را دنبال کنید از طریق RSS 2.0. شما می توانید نطر ارسال کنید

ارسال پاسخ

آخرین نظرات

  • احسان: سلام دوستان، من هم مثل همه مسلمونا که چه عرض کنم همه آآآدم ها که بویی از ادمیت بردن به حرفای این آقا تعجب کردم...
  • علی: چرا ما ملت با هر حرف و ایده ای مخالفت میکتیم؟ اقای نبویان حتما از من بهتر اسلام را میشناسند پس باید گفته های...
  • محمد حسین: البته ادعای این يارو درباره دوران صفویه از اساس بی اعتبار و نامستند است. موقعیت حکومت ایران که دارای...
  • مهدی: آقای نبویان، شما نظر رهبر رو پرسیدی که شیعه رو وحشی میدونی و حکم میدی؟مطمئن باش امثال تو باعث بی آبرویی و...
  • اشرف: بیا منو بخور.