|

بازتاب جهانی پرتاب موفقیت آمیز موشک قاره پیمای زاغرات

پرتاب موفقیت آمیز موشک زاغرات توسط دلاورمردان صنعت موشکی جمهوری اسلامی بازتاب وسیعی در عرصه های جهانی به دنبال داشته. زاغرات نمونه دیگری از توانمندی صنایع نظام اسلامی است که نام آن از زاغر ابن عفیر از صحابه امام نقی (ع) اقتباس شده است.

موشک دریا به سطح زاغرات با شعار مرگ بر اسرائیل برای پرتاب از زیردریایی های کلاس غدیر طراحی شده است که آن را بسیار دقیق، نقطه زن، و دارای سوخت جامد از نوع قاره پیما معرفی کردند. این موشک توسط اغلب رسانه های خارجی به عنوان موشکی «خطرناک» و «بسیار خطرناک» معرفی شده.

روزنامه واشنگتن پست در مقاله ای به قلم یکی از لابیستهای مشهور صنایع تسلیحاتی آمریکا این موشک را تغییر دهنده قواعد بازی (game changer) معرفی کرده که معادلات قدرت منطقه ای خاورمیانه را به شدت دستخوش تغییر خواهد کرد. این روزنامه خواستار قراردادهای تسلیحاتی بیشتر برای مقابله با قدرت سهمگین ایران شده است. به گفته نویسنده این روزنامه در حالی که ما به شدت در حال سقوط در منطقه هستیم ایران به یکی از قدرتمندترین بازیگران عرصه جهانی تبدیل می شود.

دکتر جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان هم پرتاب این موشک را با هدف صلح و دوستی میان همسایگان ایران و همه بشریت مورد تحسین قرار داد.

 

 

URL کوتاه: https://www.farcenews.com/?p=506

نویسنده در تاریخ 26 آگوست 2017. در زیر مجموعه اقتصاد مقاومتی, بین المللی, تحریم, جنگ, جنگ سفت, جنگ نرم, سپاه, عمومی, موشک. شما می توانید تمام پاسخ ها به این پست را دنبال کنید از طریق RSS 2.0. شما می توانید نطر ارسال کنید

ارسال پاسخ

حدیث روز

هیچ عملی نزد خدا بهتر از پول دادن به امام نیست. یک درهم نزد امام بهتر از هزاران درهم است که در راه خیر صرف شود. من در حالی که ثروتم از تمام اهل مدینه بیشتر است باز هم از شما پول می گیرم زیرا هدفم این است که پاکیزه شوید. امام صادق (ع)، محمد بن یعقوب کلینی، اصول کافی، جلد دوم. ص 89 - 488

آخرین نظرات

  • محسن: و هو الشافی
  • پارس منش: از اونجا که همچین مصاحبه ای رو تکذیب نکرده.
  • جن خامنه: دستتان درد نکند! متشکریم که مسئولین به فکر ما هستند
  • زهرا: بر دشمن اسلام و کسانی که میخوان اسلام ناب محمدی رو به لجن بکشن لعنت
  • reza: سلام، صحت و سقم خبر معلوم نيست اما اگر واقعيت داشته باشه بايد اول سر خودش و خانواده اش مردم در بيارن ببينن...