|

مختصری بر فرقه ظاله نقویت

حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید غلامحسین رفیعی مرعشی، دارای مدارک عالی از آلمان– فرقه ضاله و یهود ساخته «نقویت» که بر پیشوایی و جانشینی شمقدر شتری از شتزان سامرا، بجای امام نقی در نقش رهبری جامعه تاکید دارد وی را در جایگاهی حتی برتر از روحانیت شیعه برای هدایت مومنین می شمارد.

شمقدریون و عفیریون شمقدر را صاحب «علم لدنی» و او را اولی الامر و صاحب ولایت می دانند. به گفته آنها روح امام پس از مرگ در قالب این حیوان ظهور کرده و برخی از این هم فراتر رقته شمقدر را حلول روح خدا در کالبد جسم مادی قلمداد می کنند و بر این ادعای خود از قرآن کریم در مقام و بزرگی شتر صالح گواه می گیرند که در این موارد به شدت مبالغه می کنند همانطور که شتر حضرت صالح هم علی رغم همه شایستگی ها پس از وی به مقام اوالامری و هدایت جامعه اسلامی نرسید و این مهم را به روحانیت واگذار نمود، این ادعا درباره شمقدر هم صحیح نمی باشد.

با اینحال نقویون معتقدند همانطور که اسلام سراسر معحزات است و معجزه با عقل سازش ندارد و عقل انسان از درک معجزات پیامبران و امامان عاجز است و همانطور که برخی امامان شیعه در خردسالی جامعه اسلامی را رهبری کردند که نشان از معجزه خداوندی دارد شمقدر هم می تواند عهده دار امورات مسلمانان باشد.

به باور نقویون شمقدر شتری بود که در خردسالی به امام نقی ورود نمود و با اینکه در در شباب بود در آموزش و یادگیری اصول و فنون اسلامی جهد و کوشش داشت و از عمده روحانیون در درس و علوم اسلامی سرآمد بود چون توجه تلامیذ را به صحبت حضرت نقی معطوف می فرمود… و غرض از این مسائل و اذکار این است که به مومنین بفهماند حضرت شمقدر قائم موعود وامام غایب است…» اینها حتی از این هم فراتر رفته شمقدر را همسنگ با براق دانسته مدعی می شوند با امام نقی سوار بر شمقدر طی الارض کرد و به آسمان هفتم رسید همانطور که رسول اکرم سوار بر براق به آسمان هفتم پرواز نمود.

همچنین از حدیث «انا مدینه العلم و علی بابها» خود معنی و تفسیر کنند که شمقدر باب امام نقی به علوم متعالی بوده که باب علوم اسلامی به دریای بی انتهای فقاهت و شریعت است.

از مجموعه ادعای آنها می توان به شش مورد اشاره نمود:

۱- ادهای ذکریت( یعنی که شمقدر مفسر قرآن است)

۲- ادعای طی الارض (یعنی شمقدر رابط امام نقی با جهان بالا بود و بی شمقدر این ارتباط مقدور نمی شود)

۳- ادعای مهدویت (یعنی شمقدر خود امام زمان و بعدا امام غایب است)

۴- ادعای ربوبیت ( یعنی شمقدر پروردگار عالمیان است)

۵- ادعای الوهیت

۶- ادعای ولایت (یعنی که شمقدر بر همه روحانیت شیعه و دانشمندان اسلامی سروری دارد)

URL کوتاه: https://www.farcenews.com/?p=471

نویسنده در تاریخ 29 آگوست 2017. در زیر مجموعه اقتصاد مقاومتی, اندیشمندان اسلامی, بین المللی, پاسخگویی مسایل شرعی, علوم اسلامی. شما می توانید تمام پاسخ ها به این پست را دنبال کنید از طریق RSS 2.0. شما می توانید نطر ارسال کنید

ارسال پاسخ

حدیث روز

هیچ عملی نزد خدا بهتر از پول دادن به امام نیست. یک درهم نزد امام بهتر از هزاران درهم است که در راه خیر صرف شود. من در حالی که ثروتم از تمام اهل مدینه بیشتر است باز هم از شما پول می گیرم زیرا هدفم این است که پاکیزه شوید. امام صادق (ع)، محمد بن یعقوب کلینی، اصول کافی، جلد دوم. ص 89 - 488

آخرین نظرات

  • محسن: و هو الشافی
  • پارس منش: از اونجا که همچین مصاحبه ای رو تکذیب نکرده.
  • جن خامنه: دستتان درد نکند! متشکریم که مسئولین به فکر ما هستند
  • زهرا: بر دشمن اسلام و کسانی که میخوان اسلام ناب محمدی رو به لجن بکشن لعنت
  • reza: سلام، صحت و سقم خبر معلوم نيست اما اگر واقعيت داشته باشه بايد اول سر خودش و خانواده اش مردم در بيارن ببينن...