|

توضیحات دفتر حضرت آیت الله علم الهدی درباره اشکنه پیاز داغ

به گزارش خبرگزاری فارس از دفتر حضرت آیت الله علم الهدی، در پی بالا رفتن قیمت پیار در کشور که تا هر کیلو هفت هزار تومان هم برآورد می شود، عده ای از امت مسلمان و خداجو طی تماس های مکرر با دفتر معظم اله درباره حکم ایشان برای روشهای ممکن جایگزینی چلو مرغ با اشکنه پیازداغ استفتا نموده اند.

دفتر معظم اله طی بیانیه ای با ذکر حدیثی از امام صادق صریحا عنوان نموده اند که در گفته های ایشان صرفا به «اشکنه» اشاره شده بود و پسوند «پیاز داغ» را رسانه های معاند و با شیطنت از قول ایشان نقل نموده اند.

 

«لاكُلُوا الْبَصَلَ فَإِنَّ فِيهِ لا ثَلَاثَ خِصَالٍ لا يُطَيِّبُ النَّكْهَةَ وَ لا يَشُدُّ اللِّثَةَ وَ لا يَزِيدُ فِي الْمَاءِ وَ الْجِمَاعِ» (كليني، محمد بن يعقوب، كافي، تهران، دار الكتب الإسلامية‌، 1407 ه‍ ق‌،ج‏6، ص: 374) «پياز نخوريد كه در آن سه خصلت است: دهان را بدبو مى‏كند و لثه‏ها را بدفرم مى‏سازد و تولید مثل را نابود مى‏سازد.»

اخیرا خطيب جمعه مشهد چنین عنوان کرده بودند که اگر مرغ در دسترس نيست آن را با يك ماده پروتئيني ديگر مثل اشکنه جايگزين كنيد. وی خاطر نشان کرده بود: «امكانات غذايي زندگي خودتان را تهيه كنيد؛ بنا نيست زندگي شما هر جور كه قبلاً مي گذشته الان هم همان طور باشد. ایرانی ها مگر اشكنه بدون پياز داغ را يادتان رفته و آن زندگي را فراموش كرده‌ايد؛ مگر قرار است برنامه همان باشد كه قبلاً ‌بوده است؟»

در پی بیانیه دفتر معظم اله، منزل ایشان هم طی تماسی با فارس نیوز طرز تهیه اشکنه بدون پیاز داغ را برای ما ارسال نمودند که ما به پیشنهاد ایشان منتشر می کنیم.

طرز تهیه اشکنه بدون پباز برای سلامتی بیشتر:

ابتدا خواندن آیه نور1مرتبه(آیه35سوره ی نور)

بسم الله الرحمن الرحیم19مرتبه

صلوات14مرتبه ویک مرتبه برای حضرت ابالفضل(ع)ومادرش

سوره ی قدر1مرتبه برای طعم غذا

سوره ی قریش1مرتبه برای برکت غذا

سوره ی حمد7مرتبه

چهارقل 1مرتبه(سوره های ناس وفلق وکافرون وتوحید)

یه ی هدایت(69عنکبوت)« والَّذِینَ جَاهَدُوافِینَالَنَهدِیَنََّّهُم

سبُلََََنَاووإِنَّ اللهَ لَََمَعَ المُحسِنِین»

در ادامه آرد را با آب مخلوط می کنیم و با روغن تفت می دهیم سپس مرزه و نمک و زردچوبه و فلفل را اضافه کرده و هم می زنیم تا همه مواد مخلوط شود و سپس آب را به آن اضافه می کنیم و حرارت را کم می کنیم تا جوش بیاید و غلیظ شود.

بعد از چند جوش چند تخم مرغ را درسته در آن می شکنیم. بعد از این که تخم مرغ ها خودش را گرفت و سفت شد، اشکنه ی ما آماده است. غلظت آن مانند سوپ غلیظ است و مدت زمان پخت آن نیم ساعت می باشد. اشکنه را می توانید با ترشی ولی بدون پیاز میل کنید. اگر تخم مرغ در دسترس نبود از یک ماده پروتئینی دیگر که در دسترس است، استفاده کنید.

URL کوتاه: https://www.farcenews.com/?p=339

نویسنده در تاریخ 20 آگوست 2017. در زیر مجموعه اقتصاد مقاومتی, اندیشمندان اسلامی, تحریم, جنگ سفت, جنگ نرم, علوم اسلامی, عمومی. شما می توانید تمام پاسخ ها به این پست را دنبال کنید از طریق RSS 2.0. شما می توانید نطر ارسال کنید

1 نظر برای “توضیحات دفتر حضرت آیت الله علم الهدی درباره اشکنه پیاز داغ”

  1. اخوندهای مغز گنجشکی

ارسال پاسخ

آخرین نظرات

  • احسان: سلام دوستان، من هم مثل همه مسلمونا که چه عرض کنم همه آآآدم ها که بویی از ادمیت بردن به حرفای این آقا تعجب کردم...
  • علی: چرا ما ملت با هر حرف و ایده ای مخالفت میکتیم؟ اقای نبویان حتما از من بهتر اسلام را میشناسند پس باید گفته های...
  • محمد حسین: البته ادعای این يارو درباره دوران صفویه از اساس بی اعتبار و نامستند است. موقعیت حکومت ایران که دارای...
  • مهدی: آقای نبویان، شما نظر رهبر رو پرسیدی که شیعه رو وحشی میدونی و حکم میدی؟مطمئن باش امثال تو باعث بی آبرویی و...
  • اشرف: بیا منو بخور.