|

توضیحات دفتر حضرت آیت الله علم الهدی درباره اشکنه پیاز داغ

به گزارش خبرگزاری فارس از دفتر حضرت آیت الله علم الهدی، در پی بالا رفتن قیمت پیار در کشور که تا هر کیلو هفت هزار تومان هم برآورد می شود، عده ای از امت مسلمان و خداجو طی تماس های مکرر با دفتر معظم اله درباره حکم ایشان برای روشهای ممکن جایگزینی چلو مرغ با اشکنه پیازداغ استفتا نموده اند.

دفتر معظم اله طی بیانیه ای با ذکر حدیثی از امام صادق صریحا عنوان نموده اند که در گفته های ایشان صرفا به «اشکنه» اشاره شده بود و پسوند «پیاز داغ» را رسانه های معاند و با شیطنت از قول ایشان نقل نموده اند.

 

«لاكُلُوا الْبَصَلَ فَإِنَّ فِيهِ لا ثَلَاثَ خِصَالٍ لا يُطَيِّبُ النَّكْهَةَ وَ لا يَشُدُّ اللِّثَةَ وَ لا يَزِيدُ فِي الْمَاءِ وَ الْجِمَاعِ» (كليني، محمد بن يعقوب، كافي، تهران، دار الكتب الإسلامية‌، ۱۴۰۷ ه‍ ق‌،ج‏۶، ص: ۳۷۴) «پياز نخوريد كه در آن سه خصلت است: دهان را بدبو مى‏كند و لثه‏ها را بدفرم مى‏سازد و تولید مثل را نابود مى‏سازد.»

اخیرا خطيب جمعه مشهد چنین عنوان کرده بودند که اگر مرغ در دسترس نيست آن را با يك ماده پروتئيني ديگر مثل اشکنه جايگزين كنيد. وی خاطر نشان کرده بود: «امكانات غذايي زندگي خودتان را تهيه كنيد؛ بنا نيست زندگي شما هر جور كه قبلاً مي گذشته الان هم همان طور باشد. ایرانی ها مگر اشكنه بدون پياز داغ را يادتان رفته و آن زندگي را فراموش كرده‌ايد؛ مگر قرار است برنامه همان باشد كه قبلاً ‌بوده است؟»

در پی بیانیه دفتر معظم اله، منزل ایشان هم طی تماسی با فارس نیوز طرز تهیه اشکنه بدون پیاز داغ را برای ما ارسال نمودند که ما به پیشنهاد ایشان منتشر می کنیم.

طرز تهیه اشکنه بدون پباز برای سلامتی بیشتر:

ابتدا خواندن آیه نور۱مرتبه(آیه۳۵سوره ی نور)

بسم الله الرحمن الرحیم۱۹مرتبه

صلوات۱۴مرتبه ویک مرتبه برای حضرت ابالفضل(ع)ومادرش

سوره ی قدر۱مرتبه برای طعم غذا

سوره ی قریش۱مرتبه برای برکت غذا

سوره ی حمد۷مرتبه

چهارقل ۱مرتبه(سوره های ناس وفلق وکافرون وتوحید)

یه ی هدایت(۶۹عنکبوت)« والَّذِینَ جَاهَدُوافِینَالَنَهدِیَنََّّهُم

سبُلََََنَاووإِنَّ اللهَ لَََمَعَ المُحسِنِین»

در ادامه آرد را با آب مخلوط می کنیم و با روغن تفت می دهیم سپس مرزه و نمک و زردچوبه و فلفل را اضافه کرده و هم می زنیم تا همه مواد مخلوط شود و سپس آب را به آن اضافه می کنیم و حرارت را کم می کنیم تا جوش بیاید و غلیظ شود.

بعد از چند جوش چند تخم مرغ را درسته در آن می شکنیم. بعد از این که تخم مرغ ها خودش را گرفت و سفت شد، اشکنه ی ما آماده است. غلظت آن مانند سوپ غلیظ است و مدت زمان پخت آن نیم ساعت می باشد. اشکنه را می توانید با ترشی ولی بدون پیاز میل کنید. اگر تخم مرغ در دسترس نبود از یک ماده پروتئینی دیگر که در دسترس است، استفاده کنید.

URL کوتاه: https://www.farcenews.com/?p=339

نویسنده در تاریخ 20 آگوست 2017. در زیر مجموعه اقتصاد مقاومتی, اندیشمندان اسلامی, تحریم, جنگ سفت, جنگ نرم, علوم اسلامی, عمومی. شما می توانید تمام پاسخ ها به این پست را دنبال کنید از طریق RSS 2.0. شما می توانید نطر ارسال کنید

1 نظر برای “توضیحات دفتر حضرت آیت الله علم الهدی درباره اشکنه پیاز داغ”

  1. اخوندهای مغز گنجشکی

ارسال پاسخ

حدیث روز

هیچ عملی نزد خدا بهتر از پول دادن به امام نیست. یک درهم نزد امام بهتر از هزاران درهم است که در راه خیر صرف شود. من در حالی که ثروتم از تمام اهل مدینه بیشتر است باز هم از شما پول می گیرم زیرا هدفم این است که پاکیزه شوید. امام صادق (ع)، محمد بن یعقوب کلینی، اصول کافی، جلد دوم. ص 89 - 488

آخرین نظرات

  • محسن: و هو الشافی
  • پارس منش: از اونجا که همچین مصاحبه ای رو تکذیب نکرده.
  • جن خامنه: دستتان درد نکند! متشکریم که مسئولین به فکر ما هستند
  • زهرا: بر دشمن اسلام و کسانی که میخوان اسلام ناب محمدی رو به لجن بکشن لعنت
  • reza: سلام، صحت و سقم خبر معلوم نيست اما اگر واقعيت داشته باشه بايد اول سر خودش و خانواده اش مردم در بيارن ببينن...