|

توضیحات دفتر حضرت آیت الله علم الهدی درباره اشکنه پیاز داغ

به گزارش خبرگزاری فارس از دفتر حضرت آیت الله علم الهدی، در پی بالا رفتن قیمت پیار در کشور که تا هر کیلو هفت هزار تومان هم برآورد می شود، عده ای از امت مسلمان و خداجو طی تماس های مکرر با دفتر معظم اله درباره حکم ایشان برای روشهای ممکن جایگزینی چلو مرغ با اشکنه پیازداغ استفتا نموده اند.

دفتر معظم اله طی بیانیه ای با ذکر حدیثی از امام صادق صریحا عنوان نموده اند که در گفته های ایشان صرفا به «اشکنه» اشاره شده بود و پسوند «پیاز داغ» را رسانه های معاند و با شیطنت از قول ایشان نقل نموده اند.

 

«لاکُلُوا الْبَصَلَ فَإِنَّ فِیهِ لا ثَلَاثَ خِصَالٍ لا یُطَیِّبُ النَّکْهَهَ وَ لا یَشُدُّ اللِّثَهَ وَ لا یَزِیدُ فِی الْمَاءِ وَ الْجِمَاعِ» (کلینی، محمد بن یعقوب، کافی، تهران، دار الکتب الإسلامیه‌، ۱۴۰۷ ه‍ ق‌،ج‏۶، ص: ۳۷۴) «پیاز نخورید که در آن سه خصلت است: دهان را بدبو مى‏کند و لثه‏ها را بدفرم مى‏سازد و تولید مثل را نابود مى‏سازد.»

اخیرا خطیب جمعه مشهد چنین عنوان کرده بودند که اگر مرغ در دسترس نیست آن را با یک ماده پروتئینی دیگر مثل اشکنه جایگزین کنید. وی خاطر نشان کرده بود: «امکانات غذایی زندگی خودتان را تهیه کنید؛ بنا نیست زندگی شما هر جور که قبلاً می گذشته الان هم همان طور باشد. ایرانی ها مگر اشکنه بدون پیاز داغ را یادتان رفته و آن زندگی را فراموش کرده‌اید؛ مگر قرار است برنامه همان باشد که قبلاً ‌بوده است؟»

در پی بیانیه دفتر معظم اله، منزل ایشان هم طی تماسی با فارس نیوز طرز تهیه اشکنه بدون پیاز داغ را برای ما ارسال نمودند که ما به پیشنهاد ایشان منتشر می کنیم.

طرز تهیه اشکنه بدون پباز برای سلامتی بیشتر:

ابتدا خواندن آیه نور۱مرتبه(آیه۳۵سوره ی نور)

بسم الله الرحمن الرحیم۱۹مرتبه

صلوات۱۴مرتبه ویک مرتبه برای حضرت ابالفضل(ع)ومادرش

سوره ی قدر۱مرتبه برای طعم غذا

سوره ی قریش۱مرتبه برای برکت غذا

سوره ی حمد۷مرتبه

چهارقل ۱مرتبه(سوره های ناس وفلق وکافرون وتوحید)

یه ی هدایت(۶۹عنکبوت)« والَّذِینَ جَاهَدُوافِینَالَنَهدِیَنََّّهُم

سبُلََََنَاووإِنَّ اللهَ لَََمَعَ المُحسِنِین»

در ادامه آرد را با آب مخلوط می کنیم و با روغن تفت می دهیم سپس مرزه و نمک و زردچوبه و فلفل را اضافه کرده و هم می زنیم تا همه مواد مخلوط شود و سپس آب را به آن اضافه می کنیم و حرارت را کم می کنیم تا جوش بیاید و غلیظ شود.

بعد از چند جوش چند تخم مرغ را درسته در آن می شکنیم. بعد از این که تخم مرغ ها خودش را گرفت و سفت شد، اشکنه ی ما آماده است. غلظت آن مانند سوپ غلیظ است و مدت زمان پخت آن نیم ساعت می باشد. اشکنه را می توانید با ترشی ولی بدون پیاز میل کنید. اگر تخم مرغ در دسترس نبود از یک ماده پروتئینی دیگر که در دسترس است، استفاده کنید.

URL کوتاه: https://www.farcenews.com/?p=339

نویسنده در تاریخ مرداد ۲۹ ۱۳۹۶. در زیر مجموعه اقتصاد مقاومتی, اندیشمندان اسلامی, تحریم, جنگ سفت, جنگ نرم, علوم اسلامی, عمومی. شما می توانید تمام پاسخ ها به این پست را دنبال کنید از طریق RSS 2.0. شما می توانید نطر ارسال کنید

ارسال پاسخ

حدیث روز

هیچ عملی نزد خدا بهتر از پول دادن به امام نیست. یک درهم نزد امام بهتر از هزاران درهم است که در راه خیر صرف شود. من در حالی که ثروتم از تمام اهل مدینه بیشتر است باز هم از شما پول می گیرم زیرا هدفم این است که پاکیزه شوید. امام صادق (ع)، محمد بن یعقوب کلینی، اصول کافی، جلد دوم. ص 89 - 488

آخرین نظرات

  • فرهاد اصغری: بنام یکتای منان الهی به درگاهت شاکر و سپاسگزارم که مرا مسلمان شیعه و نوکر و خدمتگزار اهل بیت پیامبر حبیب...
  • فیزا: تو زمینه ای که فعالیت میکنید جزو بهترین سایت ها هستید.
  • مهدی: التماس دعا و ظهور حضرت .
  • احمد: خیلی فحش دادم به این معتادین ولی جلوخودمو گرفتم تایپش نکردم
  • پیمان: عالیه مطالبتون :)))