|

بقایی: هر ایرانی ۵۰۰ هزار تومان

اخبار رسيده به خبرنگار «فارس نیوز» حاكي از آن است كه تيم انتخاباتي بقایی فعاليت خود را براي حضور در رقابتهاي دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري اغاز كرده است.
گفته مي شود تيم انتخاباتي بقایی براساس تجربه ناموفق نزديكي به طبقه متوسط در چند سال آخر دولت احمدی نژاد، ايجاد دوقطبي فقير وغني را بعنوان ايده اصلي انتخابات برگزيده اند.

براساس اين ايده، هدف اصلي جذب ارا حاشيه نشينان و طبقات محروم خواهد بود. بقایی قصد دارد با طرح شعار ٥٠٠ هزارتوماني دست كم دوازده ميليون راي طبقات محروم را جذب کند.

به گزارش خبرگزاری فارس، اطلاعات برخی منابع غیر رسمی، از تلاش بقایی برای منفجر کردن یک بمب خبری در جهت تحت الشعاع قرار دادن فضای کشور در آستانه انتخابات حکایت دارد.

گفته می شود وعده چند برابر کردن یارانه نقدی که هم اکنون ۴۵ هزار تومان در ماه برای هر نفر است قرار است در صورت پیروزی بقایی به پانصد هزار تومان در ماه برساند.

این وعده که کارشناسان تصور می کنند فضای افکار عمومی را به شدت متاثر کرده و تحت تاثیر قرار خواهد داد، تقلیدی از وعده دادن پنجاه هزار تومان دوازده سال پیش است و اکنون با وجود تورم چندصد درصدی در مجموع دوازده سال به همان پانصد هزار تومان رسیده است.

گفته می شود در این سناریوی تبلیغاتی طراحی شده، اگر مجلس به دولت اجازه چنین کاری ندهد، با توجه به گرانی های کمرشکن اخیر و مشکلات شدید معیشتی مردم، اولا مردم مقابل مجلس قرار خواهند گرفت و دولت نیز به پشتوانه پیروزی در انتخابات، این وعده را عملی کرده و مجلس را همانند هدفمندی یارانه ها مجبور به عقب نشینی خواهد کرد.

این در شرایطی است که آشکار شدن نتایج طرح یارانه ها که به افزایش شدید تورم، آسیب دیدن بخش تولید و اختلالات جدید در اقتصاد کشور منجر شده است، به جای آن که نان جدیدی بر سفره مردم بیاورد، با گرانی کمرشکن سفره مردم را کوچکتر کرده است و در این شرایط، افزایش میزان پرداخت نقدینگی به تشدید تورم خواهد انجامید.

URL کوتاه: https://www.farcenews.com/?p=171

نویسنده در تاریخ 31 مارس 2017. در زیر مجموعه اقتصاد مقاومتی, اندیشمندان اسلامی, عمومی. شما می توانید تمام پاسخ ها به این پست را دنبال کنید از طریق RSS 2.0. شما می توانید نطر ارسال کنید

ارسال پاسخ

حدیث روز

هیچ عملی نزد خدا بهتر از پول دادن به امام نیست. یک درهم نزد امام بهتر از هزاران درهم است که در راه خیر صرف شود. من در حالی که ثروتم از تمام اهل مدینه بیشتر است باز هم از شما پول می گیرم زیرا هدفم این است که پاکیزه شوید. امام صادق (ع)، محمد بن یعقوب کلینی، اصول کافی، جلد دوم. ص 89 - 488

آخرین نظرات

  • محسن: و هو الشافی
  • پارس منش: از اونجا که همچین مصاحبه ای رو تکذیب نکرده.
  • جن خامنه: دستتان درد نکند! متشکریم که مسئولین به فکر ما هستند
  • زهرا: بر دشمن اسلام و کسانی که میخوان اسلام ناب محمدی رو به لجن بکشن لعنت
  • reza: سلام، صحت و سقم خبر معلوم نيست اما اگر واقعيت داشته باشه بايد اول سر خودش و خانواده اش مردم در بيارن ببينن...