|

رهبر معظم انقلاب هر نوع اختلاس را در سال جدید ممنوع اعلام کرد

فارس نیوز: صبح امروز رهبر معظم انقلاب در دیدار با جمعی از روحانیون و طلاب کشور، روحانیت را «اساس انقلاب» و «مظهر مردم‌سالاری دینی» و متکی بر بصیرت خواندند و در اشاره به اختلاس های اخیر خاطرنشان کردند: «روحیه‌ی اسلامی یعنی خدا را همواره در کنار و همراه خود دیدن، و دچار ناامیدی و افسردگی و بن‌بست نشدن؛ بنابراین در پاسخ افراد ضعیف‌النفس که دچار تعلقات مادی شده‌اند، می‌گوییم با اتکا به قدرت الهی و باور قدرت حضور مردم، می‌توان بر همه‌ی مشکلات فائق آمد و از هیچ قدرتی هم نهراسید.»

حضرت آیت الله خامنه ای در بخش دیگری از سخنان خود و در اشاره به اختلاس هزار میلیارد تومانی آستان قدس رضوی خاطرنشان نمودند: «بنده قبلا هم گفته بودم و باز هم تکرار می کنم که اختلاس در این ابعاد را به هیچ وجه به مصلحت نظام و انقلاب نمی دانم. اختلاس حتی اگر در راه اهداف ارزشی و متعالی چون فرستادن نمایندگان انقلابی به مجلس باشد هم پذیرفتنی نیست» و اینکه: انقلاب ما طلیعه «با هم بودن و نه از هم بردن» بود.

رهبری این نظام و انقلاب را هدیه خدا به روحانیت شیعه دانستند اما هشدار دادند که حوادثی از این قبیل می تواند تاثیرات منفی در جامعه اسلامی و اقتصاد اسلامی داشته باشد.

به گزارش فارس، «مهدی عزیزیان» قائم مقام سابق آستان قدس رضوی، عضو هیئت امنای این آستان و مشاور عمرانی آیت الله سید ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی، شش ماه قبل از کشور خارج شد.

به گزارش منابع آگاه : «بعد از فوت مرحوم واعظ طبسي، آقايان ترجيح دادند كه به احترام او، فرزندانش و آقاي عزيزيان را فقط ممنوع‌الخروج كنند و بعد از مدتي به پرونده مالی آنان رسيدگي كنند.آخرين چك به مبلغ ٣٦٠ ميليون تومان به عنوان تسويه حساب هم صادر و به مهدی عزيزيان پرداخت شد. پس از مدتی آقاي مرتضی بختياري كه خود دادستان انقلاب مشهد و بعد وزير دادگستري احمدي‌نژاد بود و حالا هم قائم مقام توليت آستان قدس است، شخصا مهدی عزيزيان را احضار و بازجويي کرد. قرار بود با وی برخورد هم بشود ولي ظاهرا به اين نتيجه رسيدند كه از كشور خارج شود تا عواقب مسائل اختلاس‌هاي مالي آستان‌ قدس رضوی سرو صدا نكند.»

آستان قدس رضوی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که «مهدي عزيزيان برادر همسر مرحوم آيت‌الله واعظ طبسي مي‌باشند که در دوران توليت آن مرحوم در سمت قائم مقام مشغول به فعاليت بوده‌اند و در دوره توليت جديد هيچ‌گونه سمتي جز معاونت نداشته‌اند.»

URL کوتاه: https://www.farcenews.com/?p=161

نویسنده در تاریخ 31 مارس 2017. در زیر مجموعه اقتصاد مقاومتی, علوم اسلامی, عمومی. شما می توانید تمام پاسخ ها به این پست را دنبال کنید از طریق RSS 2.0. شما می توانید نطر ارسال کنید

ارسال پاسخ

حدیث روز

هیچ عملی نزد خدا بهتر از پول دادن به امام نیست. یک درهم نزد امام بهتر از هزاران درهم است که در راه خیر صرف شود. من در حالی که ثروتم از تمام اهل مدینه بیشتر است باز هم از شما پول می گیرم زیرا هدفم این است که پاکیزه شوید. امام صادق (ع)، محمد بن یعقوب کلینی، اصول کافی، جلد دوم. ص 89 - 488

آخرین نظرات

  • محسن: و هو الشافی
  • پارس منش: از اونجا که همچین مصاحبه ای رو تکذیب نکرده.
  • جن خامنه: دستتان درد نکند! متشکریم که مسئولین به فکر ما هستند
  • زهرا: بر دشمن اسلام و کسانی که میخوان اسلام ناب محمدی رو به لجن بکشن لعنت
  • reza: سلام، صحت و سقم خبر معلوم نيست اما اگر واقعيت داشته باشه بايد اول سر خودش و خانواده اش مردم در بيارن ببينن...