|

ابراهیم نبوی: در قضیه دکل نفتی به خواست سردار سلیمانی حفظ آبرو کردم

به گزارش خبرگزاری فارس، در پی مفقود شدن دکل نفتی 70 میلیون دلاری که توسط سید محمد مهاجرانی فرزند سید عطالله مهاجرانی، وزیر سایق ارشاد معامله شده بود، سید ابراهیم نبوی از روزنامه نگاران کشورمان که هم اینک ساکن لس آنجلس آمریکا می باشد به توضیحاتی در این زمینه پرداخت.

پس از اظهار نظر نماینده مردم شبستر در مجلس که اظهار کرده بود: شرکت یونانی حتی دو سه بار هم پیغام داده است: “بیایید 12 میلیون دلار را بگیرید” اما هیچ کس جرأت نمی کند پول را بگیرد؛ چرا که ممکن است بگویند گیرنده پول قرارداد خرید دکل مذکور را بسته است، الآن هم که دست کسی به طباطبایی نمی‌رسد، معلوم نیست این فرد کجاست؛ کانادا یا آمریکا یا … .بر اساس آنچه برخی رسانه‌ها اعلام کردند، نکته جالب در این میان نحوه خرید این دکل نفتی به واسطه دو دلال نفتی است که گفته می‌شود یکی از آنها محمد محسن مهاجرانی فرزند عطاءالله مهاجرانی وزیر لندن نشین فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت اصلاحات است. پسر وزیر اصلاحات به عنوان پیشانی و مرد در صحنه یک تیم پشت پرده از نیروهای مشغول به کار و اخراجی یک نهاد خاص، در موضوع دلالی دکل‌های نفتی فعالیت می‌کرده است.

بر این اساس، پسر مهاجرانی یک قرارداد مفصل با یکی از دلالان اصلی دکل یعنی رضا طباطبایی منعقد کرده است که بر اساس آن 40 درصد از همه قراردادهایی با موضوعیت نفت و عاملیت وی سهم می‌برده و برای این قرارداد 300 میلیون تومان پیش‌پرداخت گرفته است.

حال پس از گذشت چند ماه از رسانه‌ای شدن این پرونده خبر می رسد، با حکم بازپرس دادسرای ویژه مفاسد اقتصادی، محمد محسن مهاجرانی فرزند عطاءالله مهاجرانی وزیر لندن نشین فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت اصلاحات هنگام فرار از کشور بازداشت شد.

یک منبع آگاه در دادگستری کل استان تهران در گفتگو با صدا و سیما، دستگیری فرزند عطا الله مهاجرانی را تائید کرد و گفت: محمد محسن مهاجرانی با حکم بازپرس دادسرای ویژه مفاسد اقتصادی دستگیر شده است. این منابع آگاه علت بازداشت فرزند مهاجرانی را به علت نقش وی در پرونده موسوم به دکل گمشده نفتی 87 میلیون دلاری عنوان کرد.

در این رابطه سید ابراهیم نبوی هم ادعایی را مطرح می کند. به گزارش خبرگزاری فارس، سید ابراهیم نبوی ادعا کرد که موضوع گم شدن دکل در واقع ربطی به فرزند مهاجرانی نداشت و سیاست کلی نظام بود: پس از قضیه گم شدن دکل، سردارحاج قاسم سلیمانی شخصا با ایشان تماس گرفت و خواستار حفظ آبرو برای نظام و اصلاح طلبان شد و خواست که دکل مدتی پیش ایشان امانت باشد و همانطور که او در قضیه اعدام های 67 هم برای نظام آبروداری کرده بود، اینبار هم آبروداری و از خودگذشتگی کند. به گفته نبوی حاج قاسم از ایشان خواسته بود که وی دستکم برای مدتی دکل را به خود فرو کند تا بعد در زمان مناسب آن را در بیاورند و برای تولید و اکتشاف نفت بکار ببندند که او نیز موافقت کرد. ولی به گفته نبوی پس از فرو کردن دکل، متاسفانه دکل در آنجا گیر کرده و فعلا بیرون نمی آید. به گارش فارس نبوی قول داد که با تماشای بی بی سی فارسی به مدت هر شب یک ساعت دچار بیرونروی شود و دکل را هم از این طریق به صاحب اصلی آن بازگرداند.

پایان خبر/

URL کوتاه: https://www.farcenews.com/?p=1205

نویسنده در تاریخ 27 آوریل 2017. در زیر مجموعه اقتصاد مقاومتی, جنگ سفت, عمومی. شما می توانید تمام پاسخ ها به این پست را دنبال کنید از طریق RSS 2.0. شما می توانید نطر ارسال کنید

ارسال پاسخ

آخرین نظرات

  • احسان: سلام دوستان، من هم مثل همه مسلمونا که چه عرض کنم همه آآآدم ها که بویی از ادمیت بردن به حرفای این آقا تعجب کردم...
  • علی: چرا ما ملت با هر حرف و ایده ای مخالفت میکتیم؟ اقای نبویان حتما از من بهتر اسلام را میشناسند پس باید گفته های...
  • محمد حسین: البته ادعای این يارو درباره دوران صفویه از اساس بی اعتبار و نامستند است. موقعیت حکومت ایران که دارای...
  • مهدی: آقای نبویان، شما نظر رهبر رو پرسیدی که شیعه رو وحشی میدونی و حکم میدی؟مطمئن باش امثال تو باعث بی آبرویی و...
  • اشرف: بیا منو بخور.