|

اجرای طرح اخذ صدقه‌ی اجباری جهت مقابله با وقوع زلزله

در پی کاهش نذورات و صدقه‏‌های مردمی و به دنبال آن افزایش احتمال وقوع زلزله در کشور، دولت اعلام کرد که از ماه آینده، ماهیانه مبلغی را به عنوان صدقه بر روی قبض‏های آب و برق اضافه می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فارس، اسحاق جهانگیری، معاون اول زیاست محترم جمهوری ضمن دفاع از این طرح گفت:«با اجرای این طرح، احتمال وقوع زلزله در کشور تا نود درصد کاهش خواهد یافت.»

آقای جهانگیری افزود: «در جلسه‌‏ای که با حضور مقام معظم رهبری، ریاست محترم جمهور و تنی چند از مراجع تقلید برگزار شد، تصمیم بر این شد که ماهیانه از مردان مبلغ 100 تومان و از زنان مبلغ 200 تومان اخذ گردد.»

وی، دو برابر بودن میزان صدقه‌‏ی زنان را مسئله‏ای عادی توصیف کرد و گفت: «مسلم است که بیشترین فتنه‌‏ها را زنان بر پا می‏‌کنند پس این که مبلغ صدقه‏‌ی آنان دو برابر مردان باشد موضوع عجیبی نیست؛ البته بایستی به این موضوع اشاره کنم که هزینه‌‏ی تمام شده برای ریشه کن کردن زلزله، 200 تومان برای مردان و 400 تومان برای زنان بود که بنابر درخواست مقام معظم رهبری، نیمی از این مبلغ را دولت به صورت یارانه پرداخت خواهد کرد.»

آقای جهانگیری در پایان اضافه کرد: «این طرح فعلن سه ماه به صورت آزمایشی اجرا خواهد شد و اگر در این مدت شاهد هیچ زلزله‌ای نبودیم، طرح اخذ صدقه جهت مقابله با سیل و طوفان و گردباد و سایر بلایای طبیعی نیز به مرحله‌‏ی اجرا در خواهد آمد.»

URL کوتاه: https://www.farcenews.com/?p=1056

نویسنده در تاریخ 22 دسامبر 2017. در زیر مجموعه اقتصاد مقاومتی, پاسخگویی مسایل شرعی, تحریم, علوم اسلامی, عمومی. شما می توانید تمام پاسخ ها به این پست را دنبال کنید از طریق RSS 2.0. شما می توانید نطر ارسال کنید

ارسال پاسخ

آخرین نظرات

  • احسان: سلام دوستان، من هم مثل همه مسلمونا که چه عرض کنم همه آآآدم ها که بویی از ادمیت بردن به حرفای این آقا تعجب کردم...
  • علی: چرا ما ملت با هر حرف و ایده ای مخالفت میکتیم؟ اقای نبویان حتما از من بهتر اسلام را میشناسند پس باید گفته های...
  • محمد حسین: البته ادعای این يارو درباره دوران صفویه از اساس بی اعتبار و نامستند است. موقعیت حکومت ایران که دارای...
  • مهدی: آقای نبویان، شما نظر رهبر رو پرسیدی که شیعه رو وحشی میدونی و حکم میدی؟مطمئن باش امثال تو باعث بی آبرویی و...
  • اشرف: بیا منو بخور.