|

اجرای طرح اخذ صدقه‌ی اجباری جهت مقابله با وقوع زلزله

در پی کاهش نذورات و صدقه‏‌های مردمی و به دنبال آن افزایش احتمال وقوع زلزله در کشور، دولت اعلام کرد که از ماه آینده، ماهیانه مبلغی را به عنوان صدقه بر روی قبض‏های آب و برق اضافه می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فارس، اسحاق جهانگیری، معاون اول زیاست محترم جمهوری ضمن دفاع از این طرح گفت:«با اجرای این طرح، احتمال وقوع زلزله در کشور تا نود درصد کاهش خواهد یافت.»

آقای جهانگیری افزود: «در جلسه‌‏ای که با حضور مقام معظم رهبری، ریاست محترم جمهور و تنی چند از مراجع تقلید برگزار شد، تصمیم بر این شد که ماهیانه از مردان مبلغ ۱۰۰ تومان و از زنان مبلغ ۲۰۰ تومان اخذ گردد.»

وی، دو برابر بودن میزان صدقه‌‏ی زنان را مسئله‏ای عادی توصیف کرد و گفت: «مسلم است که بیشترین فتنه‌‏ها را زنان بر پا می‏‌کنند پس این که مبلغ صدقه‏‌ی آنان دو برابر مردان باشد موضوع عجیبی نیست؛ البته بایستی به این موضوع اشاره کنم که هزینه‌‏ی تمام شده برای ریشه کن کردن زلزله، ۲۰۰ تومان برای مردان و ۴۰۰ تومان برای زنان بود که بنابر درخواست مقام معظم رهبری، نیمی از این مبلغ را دولت به صورت یارانه پرداخت خواهد کرد.»

آقای جهانگیری در پایان اضافه کرد: «این طرح فعلن سه ماه به صورت آزمایشی اجرا خواهد شد و اگر در این مدت شاهد هیچ زلزله‌ای نبودیم، طرح اخذ صدقه جهت مقابله با سیل و طوفان و گردباد و سایر بلایای طبیعی نیز به مرحله‌‏ی اجرا در خواهد آمد.»

URL کوتاه: https://www.farcenews.com/?p=1056

نویسنده در تاریخ 22 دسامبر 2017. در زیر مجموعه اقتصاد مقاومتی, پاسخگویی مسایل شرعی, تحریم, علوم اسلامی, عمومی. شما می توانید تمام پاسخ ها به این پست را دنبال کنید از طریق RSS 2.0. شما می توانید نطر ارسال کنید

ارسال پاسخ

حدیث روز

هیچ عملی نزد خدا بهتر از پول دادن به امام نیست. یک درهم نزد امام بهتر از هزاران درهم است که در راه خیر صرف شود. من در حالی که ثروتم از تمام اهل مدینه بیشتر است باز هم از شما پول می گیرم زیرا هدفم این است که پاکیزه شوید. امام صادق (ع)، محمد بن یعقوب کلینی، اصول کافی، جلد دوم. ص 89 - 488

آخرین نظرات

  • محسن: و هو الشافی
  • پارس منش: از اونجا که همچین مصاحبه ای رو تکذیب نکرده.
  • جن خامنه: دستتان درد نکند! متشکریم که مسئولین به فکر ما هستند
  • زهرا: بر دشمن اسلام و کسانی که میخوان اسلام ناب محمدی رو به لجن بکشن لعنت
  • reza: سلام، صحت و سقم خبر معلوم نيست اما اگر واقعيت داشته باشه بايد اول سر خودش و خانواده اش مردم در بيارن ببينن...