|

انتقاد سپاه از دولت/ بد سلیقگی مسئولان دولت در نصب آسانسور آمریکایی در چاه جمکران

گفتگو با سردار سلامی به مناسبت تعبیه و راه اندازی یک دستگاه بالابر درچاه جمکران و گلایه ها از دولت برای نصب تجهیزات آمریکایی

اخیرا نصب یک دستگاه بالابر آمریکایی در آستان مبارک جمکران خبرساز شده بود که موضوع را با سردار سلامی از فرماندهان جان برکف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در میان گذاشتیم.

فارس نیوز: سردار سلامی گرامی خدمتتان عرض سلام و خیرمقدم داریم.

سردار سلامی: بسم الله الرحمن الرحیم. الهم عجل لولیک الفرج اروحنا فداه. من هم خدمت خوانندگان شما عرض سلام و ادب دارم.

فارس نیوز: سردار سلامی عزیز بفرمایید این قضیه نصب آسانسور آمریکایی که اخیرا خبرساز شده بود چیست و همینطوربفرماید موضع اعتراضی شما و همکارنتان چه بوده و چرا امروز باید در نظام اسلامی شاهد نصب آسانسور آمریکایی در داخل چاه جمکران باشیم؟

سردار سلامی: عرض می شود که در اواخر سال گذشته خورشیدی در شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب شد یک دستگاه بالابر یا آسانسور جهت ظهور حضرت ولیعصر در داخل چاه تعبیه شود که اگر حضرت ظهور کردند مقدمات بالا آوردن و ظهور از قبل فراهم باشد.

فارس نیوز: چرا از تولیدات کارخانه های داخلی استفاده نشد و بالابر آمریکایی خریداری شد؟

سردار سلامی: عرض می شود که نکته همینجا است! بر طبق روایاتی که ما از ظهور حضرت مهدی داشتیم ایشان سوار بر مرکب اسب سفید ظهور می کنند. هیچکدام از تولیدات داخلی که ما آن زمان در اختیار داشتیم دارای ارتفاع کافی برای حمل آقا و اسبشان نبود و تنها دو شرکت بین المللی اسراییلی و آمریکایی چنین تولیداتی با این حد از ارتفاع داشتند. شرکت اسراییلی که اساسا از بحث خارج بود و تولیدات شرکت آمریکایی مطرح شد. در آن زمان ما به عزیزان در دولت اطلاع دادیم که سپاه قادر است بر پایه ی تکنولوژی موشکی خود و مطابق با منویات مقام معظم رهبری که تاکید بر اقتصاد مقاومتی کرده بودند، وسیله مورد نظر را در داخل کشور و در سازمان صنایع شهید همت طراحی و تولید کند، که متاسفانه دولت بدون هماهنگی و تماس با ما یک دستگاه بالابر آمریکایی تهیه کرد.

فارس نیوز: آیا این موضوع به عنوان یک طرح کامل ارایه شده بود یا صرفا پیشنهاداتی را مطرح کردی؟

سردار سلامی: خیر! ما در قالب یک طرح کامل مشخصات و طرح ساخت وسیله مورد نظر را برای هیات دولت فرستادیم که نشان از برتری کامل بالابر سپاه در مقایسه با نمونه خارجی بود. بطوری که در یک شبیه سازی کامپیوتری بالابر سپاه تا 480 بار سریعتر از جایگزین آمریکایی سرعت داشت و حضرت را سریع تر به سطح زمین می رساند و امکانات دیگری هم همچون چتر نجات در آن تعبیه شده بود که متاسفانه از نمونه خارجی استفاده کردند.

فارس نیوز: علت این تصمیم چه بود سردار؟

سردار سلامی: جا دارد اینجا اشاره کنم که ما در بالابر خود از تکنولوژی موشکی سپاه که صرفا در اختیار سه کشور است و در دانشگاههای ام آی تی، کلتک و دانشگاه امام صادق تدریس می شود، استفاده کردیم. متاسفانه حتی شنیده شد که در هیات دولت کسانی بودند و گفته اند که سپاه با این بالابر قصد شهادت حضرت ولیعصر را دارد! که امیدواریم این شنیده ها درست نباشد و چنین افترایی را به همکاران ما نزنند. ما قبلا دو میمون دیگر را با تکنولوژی مشابه با موفقیت کامل حتی به فضا فرستادیم که بازتاب گسترده ای هم در رسانه های داخلی و خارجی داشت. در صورتی که بالابر طراحی شده برای چاه جمکران صرفا تا ارتفاع مشخصی بالا می رود و بعد سرنشینان را با چتر نجات به زمین منتقل می کرد.

ارسال میمون به فضا در میان رسانه های جهانی بازتاب گسترده ای داشت

ارسال میمون به فضا در میان رسانه های جهانی بازتاب گسترده ای داشت

فارس نیوز: آیا در آینده هم طرح های مشابهی در سپاه اجرا خواهد شد؟

سردار سلامی: بله انشالله اگر سنگ اندازی ها نباشد سپاه برنامه های گسترده ای برای اجرای اقتصاد مقاومتی در همه زمینه ها از حمل و نقل شهری گرفته تا صنعت نفت دارد.

URL کوتاه: https://www.farcenews.com/?p=101

نویسنده در تاریخ 29 مارس 2017. در زیر مجموعه اقتصاد مقاومتی, بین المللی, تحریم, جنگ, سپاه, علوم اسلامی, عمومی, موشک. شما می توانید تمام پاسخ ها به این پست را دنبال کنید از طریق RSS 2.0. شما می توانید نطر ارسال کنید

ارسال پاسخ

آخرین نظرات

  • احسان: سلام دوستان، من هم مثل همه مسلمونا که چه عرض کنم همه آآآدم ها که بویی از ادمیت بردن به حرفای این آقا تعجب کردم...
  • علی: چرا ما ملت با هر حرف و ایده ای مخالفت میکتیم؟ اقای نبویان حتما از من بهتر اسلام را میشناسند پس باید گفته های...
  • محمد حسین: البته ادعای این يارو درباره دوران صفویه از اساس بی اعتبار و نامستند است. موقعیت حکومت ایران که دارای...
  • مهدی: آقای نبویان، شما نظر رهبر رو پرسیدی که شیعه رو وحشی میدونی و حکم میدی؟مطمئن باش امثال تو باعث بی آبرویی و...
  • اشرف: بیا منو بخور.