|

سردار رحیمی: از این پس برای شرب خمر کسی را بازداشت نمی کنیم

به گزارش خبرگزاری فارس، سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس پایتخت، ابراز کرد: از این پس دیگر هیچ‌کس برای شرب خمر بازداشت نمی‌شود و به بازداشتگاه نمی‌رود. در عوض این افراد به کلاس‌های آموزشی فرستاده خواهند شد تا “رفتارشان اصلاح شود”.

سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ در حاشیه برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره “تهران، شهر امن” گفت: «از این پس شاربان خمر به بازداشتگاه برده نمی‌شوند و علیه‌شان پرونده‌ای نیز تشکیل نمی‌شود. در عوض برای این افراد کلاس‌های آموزشی در نظر گرفته شده است. تاکنون حدود هشت هزار نفر هم در این کلاس‌ها آموزش دیده‌اند.»

فرمانده انتظامی تهران بزرگ البته هیچ اشاره‌ای به محتوای این کلاس‌های آموزشی نکرد و تنها گفته است: «در ۹ ماه ابتدایی سال جاری ۲۸۲ هزار نفر در این کلاس‌ها شرکت کرده‌اند و آموزش “اصلاح رفتار” دیده‌اند.»

سردار رحیمی در توضیح این تغییر در اجرای قوانین گفت: در گذشته ما با موارد متعدد مواجه شدیم که شارب قصد شرب خمر نداشته و صرفا در اثر تبلیغات و آثار روانی قوطی های جذاب مسکرات آنها را به عنوان نوشابه مصرف کرده و پس از آن با این استدلال که «عجب کیفی دارد!» ادامه داده؛ فلذا در این موارد کلاس های آموزشی برای بازشناسی مسکرات از نوشابه های معمولی می تواند بیشتر راهگشا باشد.

پایان خبر/

URL کوتاه: https://www.farcenews.com/?p=1120

نویسنده در تاریخ 27 دسامبر 2017. در زیر مجموعه جنگ نرم, عمومی. شما می توانید تمام پاسخ ها به این پست را دنبال کنید از طریق RSS 2.0. شما می توانید نطر ارسال کنید

ارسال پاسخ

آخرین نظرات

  • احسان: سلام دوستان، من هم مثل همه مسلمونا که چه عرض کنم همه آآآدم ها که بویی از ادمیت بردن به حرفای این آقا تعجب کردم...
  • علی: چرا ما ملت با هر حرف و ایده ای مخالفت میکتیم؟ اقای نبویان حتما از من بهتر اسلام را میشناسند پس باید گفته های...
  • محمد حسین: البته ادعای این يارو درباره دوران صفویه از اساس بی اعتبار و نامستند است. موقعیت حکومت ایران که دارای...
  • مهدی: آقای نبویان، شما نظر رهبر رو پرسیدی که شیعه رو وحشی میدونی و حکم میدی؟مطمئن باش امثال تو باعث بی آبرویی و...
  • اشرف: بیا منو بخور.