|

امام جمعه رشت: بدحجابان را قرنطینه کنید

خبرگزاری فارس: متأسفانه موضوعی که در کنار بروز برخی از بدحجابی‌ها در سطح معابر عمومی و…نگران‌کننده است بدحجابی و عدم رعایت پوشش مناسب توسط پرسنل برخی از ادارات دولتی و نیمه‌دولتی است.

حجاب و عفاف موضوع مهمی است که در دین مبین اسلام به آن تأکید و توجه فراوانی شده است. متأسفانه پدیده بدحجابی معضلی است که امروزه  جامعه با آن مواجه شده تا جایی که تقریباً در تمامی خطبه‌های این هفته استان گیلان دراین‌باره توسط ائمه جمعه استان تذکراتی داده شد.

عواقب شوم این پدیده نامیمون اجتماعی را می‌توان در افزایش آمار طلاق و ترویج بی‌حیایی و…مشاهده کرد.

آیات و روایات بسیاری در قرآن درزمینهٔ حجاب آمده که این نشان از اهمیت و قداست موضوع حجاب دارد و در  اسلام به رعایت عفاف و حجاب از سوی زنان و مردان تأکید شده است.

متأسفانه موضوعی که در کنار بروز برخی از بدحجابی‌ها در سطح معابر عمومی و…نگران‌کننده است بدحجابی و عدم رعایت پوشش مناسب توسط پرسنل  برخی از ادارات دولتی و نیمه‌دولتی است.

موهای آرایش‌شده، ناخن‌های لاک‌زده برخی از بانوان در ساعات حضور در محل خدمت به‌عنوان پرسنل ادارات از جمله مباحثی است که نگران‌کننده بوده و سکوت واحدهای نظارتی مسئول در این زمینه نیز جای تأمل دارد.

امام جمعه‌ی شهر رشت با ابراز نگرانی از بی‌توجهی  مسئله حجاب گفت: در شهر  رشت مردم باید در رابطه با پوشش ظاهری  خود مسئولانه‌تر رفتار کند.

زین‌العابدین قربانی لاهیجی  با تأکید بر اینکه در رشت باید به نحوه پوشش مردم نظارت داشته باشد افزود: واحدهای حراست، بازرسی و پایگاه مقاومت شهرداری رشت باید پیرامون رفع بدحجابی  نظارت بیشتری داشته باشند و برای مقابله با پدیده شوم بدحجابی آنان را قرنظینه کنند.

وی با اشاره به اینکه مدیران هر مجموعه باید بر اساس شرح وظایف و مقررات به مسئله حجاب توجه داشته باشند بیان کرد: ما نسبت به خون شهدا مسئولیم و شهدا به خاطر حفظ ارزش‌های نظام جان خود را نثار کردند و نباید شاهد چنین صحنه‌هایی باشیم.

او  بابیان اینکه نباید فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه فراموش شود گفت: چنانچه  فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه به‌خوبی نهادینه شود بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی کنترل و برطرف خواهد شد.

زین‌العابدین قربانی لاهیجی با اعلام اینکه فرزندان شاهد و ایثارگر  باید بیش از دیگران به فرهنگ عفاف و حجاب اهتمام داشته باشند تصریح کرد: فرزندان شهدا الگوی جوانان جامعه هستند و باید به این مبحث بیشتر توجه کنند / پایان خبر

URL کوتاه: https://www.farcenews.com/?p=1100

نویسنده در تاریخ 20 ژانویه 2018. در زیر مجموعه اندیشمندان اسلامی, پاسخگویی مسایل شرعی, جنگ سفت, جنگ نرم. شما می توانید تمام پاسخ ها به این پست را دنبال کنید از طریق RSS 2.0. شما می توانید نطر ارسال کنید

ارسال پاسخ

آخرین نظرات

  • احسان: سلام دوستان، من هم مثل همه مسلمونا که چه عرض کنم همه آآآدم ها که بویی از ادمیت بردن به حرفای این آقا تعجب کردم...
  • علی: چرا ما ملت با هر حرف و ایده ای مخالفت میکتیم؟ اقای نبویان حتما از من بهتر اسلام را میشناسند پس باید گفته های...
  • محمد حسین: البته ادعای این يارو درباره دوران صفویه از اساس بی اعتبار و نامستند است. موقعیت حکومت ایران که دارای...
  • مهدی: آقای نبویان، شما نظر رهبر رو پرسیدی که شیعه رو وحشی میدونی و حکم میدی؟مطمئن باش امثال تو باعث بی آبرویی و...
  • اشرف: بیا منو بخور.