|

ازدواج مجدد آیت الله جنتی: اساسی ترین وظیفه روحانیت تولید نیروی انسانی برای نسل های آینده است

اخیرا تاکیدات رهبر معظم انقلاب بر مسئله افزایش جمعیت بازتاب گسترده ای یافت: «مسئله‌ی جمعیّت که بجد هم مورد بحث و اختلاف نظر در جامعه است، مسئله‌ی بسیار مهمّی است. بلاشک از نظر سیاست کلّی کشور، کشور باید برود به سمت افزایش جمعیّت انشالله»،

در پی بازتاب فرمایشان مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله جنتی دعوت رهبر معظم انقلاب را لبیک گفتند و اذعان داشتند علیرغم دشواریهایی که مسئله افزایش جمعیت در این سن برایشان دارد، مصمم هستند که برای رسیدن به جمعیت مطلوب و برطرف شدن موانع موجود آن در کشور تلاش نمایند.
به گزارش خبرگزاری فارس، آیت الله جنتی در پاسخ خبرنگار فارس اذعان فرمودند: لازمه افزایش جمعیت تقویت تولید در میان روحانیت در شرایط کنونی است که همه معیارهای برگرفته از علوم اسلامی فضیلت نسل آوری از طریق روحانیت شیعه را نشان می دهد.

وی با اشاره بر نامگذاری سال به عنوان سال تلاش مضاعف و تولید مضاعف، افزود: اساسی ترین وظیفه روحانیت تولید نیروی انسانی برای نسل های آینده است. بنده وقتی مشاهد کردم که اقدام به افزایش جمعیت یک الزام شرعی است، علیرغم تمام دشواریهایی که این موضوع برایم داشت، ابتدا اقدام به ازدواج مجدد کردم و این وظیفه شرعی و الهی را به دیگران محول نساختم.

رییس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه از زمان صدور فتوای میرزای شیرازی تاکنون فتوای حضرت امام خامنه ای بی سابقه است که برای صیانت از تولید مثل کشور اسلامی صادر شده، ادامه داد: همانگونه که در زمان صدور فتوای آیت الله میرزایی مردم به اجرای آن مباردت نمودند،امروز هم بر امت اسلامی اجرای این حکم فرزانه انقلاب در خصوص حمایت از تولید نسل واجب شرعی است.
آیت الله جنتیبا بیان اینکه امروز در شرایطی که حکومت اسلامی در کشور برقرار است اگر مسئولان مربوطه در مجلس شورای اسلامی و دولت به این فتوا عمل نکنند مرتکب فعل حرام می شوند، تصریح کرد: بنابراین همه مدیران و مسئولان امر، چه در مجلس و چه در دولت که قطعا مقید احکام الهی هستند انتظار می رود اسرع وقت چه در تبیین این ابعاد شرعی، حکومتی، تاریخی و چه نسبت به تبدیل این حکم شرعی به منبع قانونی اقدام و مردم را از نتیجه آن باخبر سازند.

پایان پیام/

URL کوتاه: https://www.farcenews.com/?p=698

نویسنده در تاریخ 20 سپتامبر 2017. در زیر مجموعه علوم اسلامی, عمومی. شما می توانید تمام پاسخ ها به این پست را دنبال کنید از طریق RSS 2.0. شما می توانید نطر ارسال کنید

ارسال پاسخ

آخرین نظرات

  • احسان: سلام دوستان، من هم مثل همه مسلمونا که چه عرض کنم همه آآآدم ها که بویی از ادمیت بردن به حرفای این آقا تعجب کردم...
  • علی: چرا ما ملت با هر حرف و ایده ای مخالفت میکتیم؟ اقای نبویان حتما از من بهتر اسلام را میشناسند پس باید گفته های...
  • محمد حسین: البته ادعای این يارو درباره دوران صفویه از اساس بی اعتبار و نامستند است. موقعیت حکومت ایران که دارای...
  • مهدی: آقای نبویان، شما نظر رهبر رو پرسیدی که شیعه رو وحشی میدونی و حکم میدی؟مطمئن باش امثال تو باعث بی آبرویی و...
  • اشرف: بیا منو بخور.