|

طرح دو فوریتی مجلس برای انتصاب رهبر معظم انقلاب به مقام امامت

به گزارش خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز سه‌شنبه پارلمان ماده ۲ طرح دو فوریتی نحوه انتصاب رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت الله خامنه ای را به مقام معظم امامت با نظر شورای نگهبان به بحث و بررسی گذاشتند که طرح با اکثریت مطلق آرا تصویب شد.

طبق مصوبه وکلای ملت، انتصاب رهبر معظم انقلاب به مقام امامت جهت مقابله با اصحاب فتنه و تقدیر از خدمات معظم له تایید شد. نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اصلاح ماده ای از این طرح مقرر کردند: تمامی دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری به استثنای دستگاه‌های تحت امر مدیریت رهبری، قضایی و مشاغلی که برای انتصاب اشخاص، در قانون اساسی تشریفات خاص ذکر شده، موظفند در اشاره به رهبر عظیم الشان انقلاب از عنوان امام خامنه ای (ع)، یا ابا مجتبی (ع)، یا علی بن موسی الخامنه ای (ع) استفاده کنند که در غیر این صورت متخلف تحت قوانین برخورد می‌شود.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تبصره دو این طرح مقرر کردند که سایر دستگاه‌ها موظف هستند همکاری لازم را با مراجع استعلامی مقرر در این قانون به عمل آورند. نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اصلاح تبصره سه این طرح تصویب کردند:

کنیه ابا مجتبی (ع)، یا علی بن موسی الخامنه ای (ع)، از این پس رسمیت می یابد و همچنین یک سوره از قرآن کریم از میان سوره کهف (به واسطه ازتباط معظم له با اصحاف کهف) یا شعرا (یه واسطه ادب دوستی ایشان) به نام حضرت ابا مجتبی (ع) نامگذاری می شود. بر اساس تبصره چهار این ماده، ضوابط و مقررات این قانون منافی اختیارات موضوع مصوبات مربوط به صلاحیت‌های قانونی مقرر در قانون اثمه اطهار و تسری قانون مذکور و شورای عالی انقلاب فرهنگی نمی باشد.

پایان خبر/

URL کوتاه: https://www.farcenews.com/?p=1215

نویسنده در تاریخ 13 ژانویه 2018. در زیر مجموعه علوم اسلامی, عمومی. شما می توانید تمام پاسخ ها به این پست را دنبال کنید از طریق RSS 2.0. شما می توانید نطر ارسال کنید

ارسال پاسخ

حدیث روز

هیچ عملی نزد خدا بهتر از پول دادن به امام نیست. یک درهم نزد امام بهتر از هزاران درهم است که در راه خیر صرف شود. من در حالی که ثروتم از تمام اهل مدینه بیشتر است باز هم از شما پول می گیرم زیرا هدفم این است که پاکیزه شوید. امام صادق (ع)، محمد بن یعقوب کلینی، اصول کافی، جلد دوم. ص 89 - 488

آخرین نظرات

  • محسن: و هو الشافی
  • پارس منش: از اونجا که همچین مصاحبه ای رو تکذیب نکرده.
  • جن خامنه: دستتان درد نکند! متشکریم که مسئولین به فکر ما هستند
  • زهرا: بر دشمن اسلام و کسانی که میخوان اسلام ناب محمدی رو به لجن بکشن لعنت
  • reza: سلام، صحت و سقم خبر معلوم نيست اما اگر واقعيت داشته باشه بايد اول سر خودش و خانواده اش مردم در بيارن ببينن...