|

طرح دو فوریتی مجلس برای انتصاب رهبر معظم انقلاب به مقام امامت

به گزارش خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز سه‌شنبه پارلمان ماده 2 طرح دو فوریتی نحوه انتصاب رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت الله خامنه ای را به مقام معظم امامت با نظر شورای نگهبان به بحث و بررسی گذاشتند که طرح با اکثریت مطلق آرا تصویب شد.

طبق مصوبه وکلای ملت، انتصاب رهبر معظم انقلاب به مقام امامت جهت مقابله با اصحاب فتنه و تقدیر از خدمات معظم له تایید شد. نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اصلاح ماده ای از این طرح مقرر کردند: تمامی دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری به استثنای دستگاه‌های تحت امر مدیریت رهبری، قضایی و مشاغلی که برای انتصاب اشخاص، در قانون اساسی تشریفات خاص ذکر شده، موظفند در اشاره به رهبر عظیم الشان انقلاب از عنوان امام خامنه ای (ع)، یا ابا مجتبی (ع)، یا علی بن موسی الخامنه ای (ع) استفاده کنند که در غیر این صورت متخلف تحت قوانین برخورد می‌شود.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تبصره دو این طرح مقرر کردند که سایر دستگاه‌ها موظف هستند همکاری لازم را با مراجع استعلامی مقرر در این قانون به عمل آورند. نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اصلاح تبصره سه این طرح تصویب کردند:

کنیه ابا مجتبی (ع)، یا علی بن موسی الخامنه ای (ع)، از این پس رسمیت می یابد و همچنین یک سوره از قرآن کریم از میان سوره کهف (به واسطه ازتباط معظم له با اصحاف کهف) یا شعرا (یه واسطه ادب دوستی ایشان) به نام حضرت ابا مجتبی (ع) نامگذاری می شود. بر اساس تبصره چهار این ماده، ضوابط و مقررات این قانون منافی اختیارات موضوع مصوبات مربوط به صلاحیت‌های قانونی مقرر در قانون اثمه اطهار و تسری قانون مذکور و شورای عالی انقلاب فرهنگی نمی باشد.

پایان خبر/

URL کوتاه: https://www.farcenews.com/?p=1215

نویسنده در تاریخ 13 ژانویه 2018. در زیر مجموعه علوم اسلامی, عمومی. شما می توانید تمام پاسخ ها به این پست را دنبال کنید از طریق RSS 2.0. شما می توانید نطر ارسال کنید

ارسال پاسخ

آخرین نظرات

  • احسان: سلام دوستان، من هم مثل همه مسلمونا که چه عرض کنم همه آآآدم ها که بویی از ادمیت بردن به حرفای این آقا تعجب کردم...
  • علی: چرا ما ملت با هر حرف و ایده ای مخالفت میکتیم؟ اقای نبویان حتما از من بهتر اسلام را میشناسند پس باید گفته های...
  • محمد حسین: البته ادعای این يارو درباره دوران صفویه از اساس بی اعتبار و نامستند است. موقعیت حکومت ایران که دارای...
  • مهدی: آقای نبویان، شما نظر رهبر رو پرسیدی که شیعه رو وحشی میدونی و حکم میدی؟مطمئن باش امثال تو باعث بی آبرویی و...
  • اشرف: بیا منو بخور.