|

آیت الله علم الهدی: رد شایعه دخالت در تظاهرات مشهد/ دو عروسی و یک کنسرت را امر به معروف کردم که مدارک آن نیز موجود است

به گزارش خبرگزاری فارس در پی شنیده شدن شایعاتی درباره دخالت حضرت آیت الله علم الهدی، امام جمعه محترم شهر مشهد در ایجاد جرقه تظاهرات مشهد که بعدا از کنترل خارج شد و به قیام سراسری ضد انقلاب انجامید، معظم له در نامه‌ای به شورای عالی امنیت ملی اتهام دست داشتن در اعتراضات ۷ دی در مشهد را قویا رد کردند.

امام جمعه شهر مشهد در این نامه خاطرنشان نمودند که در آن روز به منظور فریضه امر به معروف و نهی از منکر و جهت بر هم زدن دو مراسم مختلط عروسی و یک کنسرت موسیقی به سبزوار سفر کرده بوده. به گفته نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی وی که با گروهی از نخبگان بسیجی استان به سر می برد در این مراسم جهاد فی سبیل الله کردند که بینی سه نفر و آرنج دو نفر شکست و زانوی یک نفر دیگر هم آسیب دید که یکی از آنها داماد در یکی از مراسم فوق الذکر بود و همگی می توانند پس از مداوا و مرخصی از مراکز درمانی شهادت بدهند که معظم له شخصا در صحنه حضور داشتند و فرایند امر به معروف را هدایت می کردند.

پنج‌شنبه ۷ دی صدها نفر از مردم مشهد در اعتراض به گرانی مقابل شهرداری مشهد گرد آمدند. این تجمع که تحت عنوان «نه به گرانی» برگزار شده بود، با دخالت مأموران انتظامی به خشونت ضد انقلاب کشیده شد و بعدا برخی آن را مربوط به امام جمعه مشهد دانستند. در روزهای بعد، اعتراضات در سرتاسر ایران فراگیر شد و در بیش از ۷۲ شهر ایران تظاهرات‌هایی برگزار شد.

پایان خبر/

URL کوتاه: https://www.farcenews.com/?p=1250

نویسنده در تاریخ 18 ژانویه 2018. در زیر مجموعه اندیشمندان اسلامی, علوم اسلامی, عمومی. شما می توانید تمام پاسخ ها به این پست را دنبال کنید از طریق RSS 2.0. شما می توانید نطر ارسال کنید

ارسال پاسخ

حدیث روز

هیچ عملی نزد خدا بهتر از پول دادن به امام نیست. یک درهم نزد امام بهتر از هزاران درهم است که در راه خیر صرف شود. من در حالی که ثروتم از تمام اهل مدینه بیشتر است باز هم از شما پول می گیرم زیرا هدفم این است که پاکیزه شوید. امام صادق (ع)، محمد بن یعقوب کلینی، اصول کافی، جلد دوم. ص 89 - 488

آخرین نظرات

  • محسن: و هو الشافی
  • پارس منش: از اونجا که همچین مصاحبه ای رو تکذیب نکرده.
  • جن خامنه: دستتان درد نکند! متشکریم که مسئولین به فکر ما هستند
  • زهرا: بر دشمن اسلام و کسانی که میخوان اسلام ناب محمدی رو به لجن بکشن لعنت
  • reza: سلام، صحت و سقم خبر معلوم نيست اما اگر واقعيت داشته باشه بايد اول سر خودش و خانواده اش مردم در بيارن ببينن...