|

آیت الله علم الهدی: رد شایعه دخالت در تظاهرات مشهد/ دو عروسی و یک کنسرت را امر به معروف کردم که مدارک آن نیز موجود است

به گزارش خبرگزاری فارس در پی شنیده شدن شایعاتی درباره دخالت حضرت آیت الله علم الهدی، امام جمعه محترم شهر مشهد در ایجاد جرقه تظاهرات مشهد که بعدا از کنترل خارج شد و به قیام سراسری ضد انقلاب انجامید، معظم له در نامه‌ای به شورای عالی امنیت ملی اتهام دست داشتن در اعتراضات ۷ دی در مشهد را قویا رد کردند.

امام جمعه شهر مشهد در این نامه خاطرنشان نمودند که در آن روز به منظور فریضه امر به معروف و نهی از منکر و جهت بر هم زدن دو مراسم مختلط عروسی و یک کنسرت موسیقی به سبزوار سفر کرده بوده. به گفته نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی وی که با گروهی از نخبگان بسیجی استان به سر می برد در این مراسم جهاد فی سبیل الله کردند که بینی سه نفر و آرنج دو نفر شکست و زانوی یک نفر دیگر هم آسیب دید که یکی از آنها داماد در یکی از مراسم فوق الذکر بود و همگی می توانند پس از مداوا و مرخصی از مراکز درمانی شهادت بدهند که معظم له شخصا در صحنه حضور داشتند و فرایند امر به معروف را هدایت می کردند.

پنج‌شنبه ۷ دی صدها نفر از مردم مشهد در اعتراض به گرانی مقابل شهرداری مشهد گرد آمدند. این تجمع که تحت عنوان «نه به گرانی» برگزار شده بود، با دخالت مأموران انتظامی به خشونت ضد انقلاب کشیده شد و بعدا برخی آن را مربوط به امام جمعه مشهد دانستند. در روزهای بعد، اعتراضات در سرتاسر ایران فراگیر شد و در بیش از ۷۲ شهر ایران تظاهرات‌هایی برگزار شد.

پایان خبر/

URL کوتاه: https://www.farcenews.com/?p=1250

نویسنده در تاریخ 18 ژانویه 2018. در زیر مجموعه اندیشمندان اسلامی, علوم اسلامی, عمومی. شما می توانید تمام پاسخ ها به این پست را دنبال کنید از طریق RSS 2.0. شما می توانید نطر ارسال کنید

ارسال پاسخ

آخرین نظرات

  • احسان: سلام دوستان، من هم مثل همه مسلمونا که چه عرض کنم همه آآآدم ها که بویی از ادمیت بردن به حرفای این آقا تعجب کردم...
  • علی: چرا ما ملت با هر حرف و ایده ای مخالفت میکتیم؟ اقای نبویان حتما از من بهتر اسلام را میشناسند پس باید گفته های...
  • محمد حسین: البته ادعای این يارو درباره دوران صفویه از اساس بی اعتبار و نامستند است. موقعیت حکومت ایران که دارای...
  • مهدی: آقای نبویان، شما نظر رهبر رو پرسیدی که شیعه رو وحشی میدونی و حکم میدی؟مطمئن باش امثال تو باعث بی آبرویی و...
  • اشرف: بیا منو بخور.