|

ابراهیم نبوی خواستار برخورد عادلانه با آیت الله رئیسی در موضوع اعدامهای سال 67 شد

پس از آنکه رسانه های ضد انقلاب تلاش زیادی کردند تا به تمسک به اعدام های سال 67 چهره نورانی حضرت آیت الله رئیسی، کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری آینده را خدشه دار کنند، اخیرا برخی اصلاح طلبان هم به این رویه اعتراض کردند و خواستار برخورد عادلانه با کاندیدای رقیب شدند.

یه گزارش خبرگزاری فارس، سید ابراهیم نبوی، از اطلاح طلبان فراری ساکن ارواین آمریکا، خواستار برخورد اسلامی و بدور از جناح بندی با آیت الله رئیسی شد. به باور نبوی: «این اعدام ها به لحاظ فاصله ما با آن کشتار و یا نسلی که امروز در ایران زندگی می کنند، اهمیت خودش را از دست داده است. این فاصله به عمر یک نسل میرسد. محکوم کردن کسانی که خود محکوم کننده این فاجعه اند، به نظر من فقط بازی دو نسل بر سر مالکیت چیزی است که دیگر وجود ندارد. نسلی می خواهد بایادآوری این جنایت اثبات کند که مبارزات مهمی کرده و قربانی شده و دوستانش کشته شده اند و خودش هم اگر مانده بود کشته می شد و نسلی دیگر می گوید کهبه هیچ کدام از طرفین مبارزه قبلی اهمیت نمی دهد و موضوع زندگی اش سالهاست که این نیست. بسیاری از آنان که سالگرد قتل عام 67 را هر سال برگزار میکنند، مشکل شان یادآوری فاجعه کشتار نیست، بلکه نمی خواهند خودشان به عنوان کسانی که ممکن بود کشته شوند، فراموش شوند. برای بعضی هم این موضوعتنها عمل سیاسی است که در طول سال انجام می دهند، تا به خودشان بگویند که هنوز هستند و زنده اند. در این میان بازی، رقابت سیاسی برسر هیچ و پوچ درجریان است. کسانی که شش سال قبل از آن اعدام ها از کشور بیرون آمدند،کسانی را که پنج سال قبل از آن اعدام ها از حکومت بیرون آمده بودند، به همدستی در جنایت متهم می کنند، تنها به این دلیل که دست شان به عاملان اصلی نمی رسد. این بازی هر سال جریان دارد و فکر می کنم هر سال تکرار شود.»

نبوی استدلال می کند پس از سی سال حتی فرض اینکه آیت الله رئیسی در این حوادث دخیل بوده هم نمی تواند مبنایی برای ترور شخصیت ایشان شود؛ چه بسا که غالب اصلاح طلبان و اصولگرایان امروز همچون خود او در حوادثی شبیه نقش داشتند که امروز با گذشت دهه ها شامل اصل مرور زمان می شود. نبوی می گوید همه باید به فردای میهنمان بیاندیشیم و با تکیه بر اصلاحات ضروری جامعه فردای روشن تری را برای ایران بسازیم.

URL کوتاه: https://www.farcenews.com/?p=267

نویسنده در تاریخ 05 آوریل 2017. در زیر مجموعه بین المللی, جنگ, عمومی. شما می توانید تمام پاسخ ها به این پست را دنبال کنید از طریق RSS 2.0. شما می توانید نطر ارسال کنید

2 نظر برای “ابراهیم نبوی خواستار برخورد عادلانه با آیت الله رئیسی در موضوع اعدامهای سال 67 شد”

 1. نظرات با موازین آزادی بیان «اسلامی» منتشر میشوند!

  قربان تو اسلامت و مغزت، ای کنترل چی!

 2. برای نبوی. این را گوش کند. چندین بار هم گوش کند.

  https://www.youtube.com/watch?v=cTYZ2mHXii4&t=442s

ارسال پاسخ

آخرین نظرات

 • احسان: سلام دوستان، من هم مثل همه مسلمونا که چه عرض کنم همه آآآدم ها که بویی از ادمیت بردن به حرفای این آقا تعجب کردم...
 • علی: چرا ما ملت با هر حرف و ایده ای مخالفت میکتیم؟ اقای نبویان حتما از من بهتر اسلام را میشناسند پس باید گفته های...
 • محمد حسین: البته ادعای این يارو درباره دوران صفویه از اساس بی اعتبار و نامستند است. موقعیت حکومت ایران که دارای...
 • مهدی: آقای نبویان، شما نظر رهبر رو پرسیدی که شیعه رو وحشی میدونی و حکم میدی؟مطمئن باش امثال تو باعث بی آبرویی و...
 • اشرف: بیا منو بخور.