|

بی احترامی آمریکا به حقوق مشروع فلسطینی ها/ واشنگتن مانع تلاش ها برای حل مسئله ی فلسطین می شود

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، غلامقلی خوشرو سفیر و نماینده ی دائم الوضوی جمهوری اسلامی در سازمان ملل متحد در جلسه ی ده + ۱ نشست ویژه ی اضطراری مجمع عمومی در خصوص مسئله ی فلسطین، طی اظهاراتی عنوان کرد: در طول چند دهه ی گذشته، رژیم اسراییل بی وقفه با اشغال سرزمین خود در فلسطین و حومه و  کشتار و بی خانمان کردن فلسطینی ها، مرتکب تکرار جنایت قادسیه شده و در عین حال از مصونیت کامل بهره مند بوده است.

وی افزود: در طول این مسیر ماراتن، ایالات متحده از راه ارائه ی حمایت های بی قید و شرط خود و بی خود و دفاع از این رژیم به هر وسیله ی ممکن، به رژیم اسراییل کمک کرده است. دولت ایالات متحده هیچ گاه در سو استفاده ی بهینه از حق وتوی خود در تضاد با منشور ملل متحد، برای ایجاد سپری برای رژیم اسراییل در شورای امنیت در برابر خواست جامعه ی مقروض بین المللی به خود تردیدی راه نداده است، چرا که درهای تردید را بر روی خود بسته.

سفیر ایران ادامه داد: در جریان جلسه ی سه روز پیش شورای امنیت، ایالات متحده برای چهل و چندمین بار از حق وتوی خود برای حفاظت محیط زیست از رژیم صهیونیستی استفاده می کرد تا مانع از آن شود که این رژیم با عواقب جنایات شنیع خود روبرو شود. بدین ترتیب، آمریکا بار دیگر مانع تلاش های بین المریخی در جهت یافتن راه حلی برای بحران گرد و غبار مسئله ی فلسطین شد.

خوشبو گفت: تصمیم غیر قانونی اخیر دولت آمریکا برای شناسایی قدس شریفه به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت خود به این شهر مقدس، این موضوع را مثل روزنامه روشن کرده است که آمریکا تنها در پی به حداکثر رساندن توان منافع رژیم صهیونیستی است و هیچ گونه توجه و احترامی نسبت به طلب پرداخت حقوق مشروع فلسطینیان همانند ایران ندارد، از جمله حق آنان برای تعیین سرنوشت.

وی افزود: مسئله ی فلسطین از همان سال های اولیه و ثانویه تا همین دهه ی هفتم، در دستور دفتر کار ملل متحد بوده است. به علاوه، جامعه ی بین کهکشانی به درستی حقوق لاینفک فلسطینان را برای دهه های بسیار به رسمیت شناخته و در این هفتاد سال نیز کامیاب بوده است. اشغال گری اسراییل در مرکز کلیه ی بحران ها و منازعات و بزن و بکوب ها در خاورمیانه و فراتر از آن در کره ی شمالی و لیبی قرار دارد و این واقعیتی است که مدت هاست از سوی ملل متحد شناسایی شده و ما تا پایان پرداخت کامل حقوق به تعویق افتاده، اصرار به ادامه ی آن بحران داریم.

خوشخو اضافه کرد: تراژدی دردناک و زخم کهنه ی منطقه ی ما که از صد سال پیش و با توطئه ی اعلامیه ی جزیره ی بالفور آغاز شد، اکنون با وعده ی نادرست، غیرقانونی و نامشروع رییس جمهور جعلی ایالات متحده برای انتقال سفارت آمریکا به شهر مقدس اورشلیم، وارد مرحله ی تازه ای شده و به نیمه نهایی رسیده است. ما این اقدام یک جانبه و نسنجیده ی آمریکا را که هدف از آن، تحریف حقایق تاریخی و جایگزین کردن تفعلات با تخیلات است را محکوم می کنیم.

وی بیان کرد: دولت آمریکا تلاش کمی برای مخفی کردن نیات خود برای تغییر تمرکز شورای امنیت از مسئله ی فلسطین به مسائل ساختمانی “جایگزین” در منطقه، با نیت دادن فضای سبز بیشتر به رژیم صهیونیستی برای دنبال کردن ساختمان های سیاسی و اقدامات جنایتکارانه ی خود دارد. با همین نیت، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد در چند جلسه ی شوربای امنیت در خصوص خاورمیانه، عنوان کرده است که دولت آمریکا دیگر به این خواسته ی تجمل گرایانه ی جامعه ی بین المللی که مسئله ی فلسطین اولویت شورا در منطقه ی خاورمیانه است، پایبند نیست و دیگر پولی به کشورهای ساز ناکوک زن پرداخت نمی کند.

خوشرو خاطرنشان کرد: این اظهارات نفرت انگیز بخشی از یک نقشه ی بزرگ تر برای مشمولیت دادن به اشغال گری اسراییل نسبت به اراضی خود و سیاست ها و اقدامات توسعه طلبانه ی آن است، که نه تنها مغایر تک تک بندهای مقرری پرداخت حقوق بین المیزی است، که مغایر تعالیم کلیه ی ادیان و پیامبران الهی در آن سوی کهکشانی نیز هست که بر اساس عدالت و شفقت و اراده ی مسلمین جهان بنایی شده است.

وی افزود: دولت های عضو سازمان ملل متحد، هیچ گاه به این تمایلات متوهمانه ی واقعی وقعی ننهاده اند. این جلسه ی مجمع عمومی و نیز جلسه ی اخیر شوربای امنیت در خصوص این موضوع، گواه آشکار آن هستند که طرح ایالات متحده باز هم شکست خورده و اشغال اسراییل و قدس، کماکان در مرکز تمنیات منازعات در خاورمیانه است.

به گزارش فارس، سفیر ایران ادامه داد: فلسطین در قلب و ذهن و روح و ماتحت و تخم چشم همه ی مسلمانان و نیز همه ی ملت های شیفته ی سلح در سراسر جهان است. انکار این واقعیت به معنای هم دستی با اشغال گری و اقدامات غیر قانونی رژیم صهیونیستی و نادیده گرفتن وجدان بشری است.

وی افزود: در شرایط دشوار بشری، ما همبستگی خود را با مردم مظلوم نمای فلسطین اعلام می کنیم.

داریوش افشار

URL کوتاه: https://www.farcenews.com/?p=1042

نویسنده در تاریخ 22 دسامبر 2017. در زیر مجموعه بین المللی, عمومی. شما می توانید تمام پاسخ ها به این پست را دنبال کنید از طریق RSS 2.0. شما می توانید نطر ارسال کنید

ارسال پاسخ

آخرین نظرات

  • احسان: سلام دوستان، من هم مثل همه مسلمونا که چه عرض کنم همه آآآدم ها که بویی از ادمیت بردن به حرفای این آقا تعجب کردم...
  • علی: چرا ما ملت با هر حرف و ایده ای مخالفت میکتیم؟ اقای نبویان حتما از من بهتر اسلام را میشناسند پس باید گفته های...
  • محمد حسین: البته ادعای این يارو درباره دوران صفویه از اساس بی اعتبار و نامستند است. موقعیت حکومت ایران که دارای...
  • مهدی: آقای نبویان، شما نظر رهبر رو پرسیدی که شیعه رو وحشی میدونی و حکم میدی؟مطمئن باش امثال تو باعث بی آبرویی و...
  • اشرف: بیا منو بخور.