|

آیت الله مکارم: پزشکی غربی منحط است / روحانیت شیعه بهترین و موثرترین اطبا هستند

در پی درخواست غیر اخلاقی و مداخله جویانه سید حسن هاشمی، وزیر بهداشت که خو.استار پرهیر روحانیت شیعه از ویزیت بیماران و تجویز دارو برای درمان آنها شده بود، حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی، مرجع عالیقدر شیعه و حکیم عالیقدر، این نوع دخالت ها را در امور شرعی که به نجات جان مومنین مربوط است را ممنوع دانسته خواستار برجسته شدن هر چه بیشتر نقش روحانیت در پیشگیری از بیماری ها و تشخیص و درمان انواع بیماری به اتکا به اصول طب سنتی اسلامی و احادیث گهربار امامان شیعه علوم اسلامی شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، این مرجع عالیقدر شیعهکه در جمع طلاب و متخصصین طب اسلامی سخنرانی می کرد، علوم غربی را عمدتا ساخته و پرداخته دستگاههای اطلاعاتی غربی دانست که برای تحت شعاع قرار دادن و نابودی علوم اسلامی فعالیت می کنند و خاطر نشان کرد که جامعه نباید در دام این سازمانها بیافتد.

از جمله روشهای موثر طب سنتی اسلامی که تاثیرات آنها به تایید دانشمندان اسلامی هم رسیده است، می توان به بخور حضرت مریم و ماساژ حضرت رقیه سلام الله و شیاف حضرت امام (قدس) اشاره نمود.

پایان خبر/

URL کوتاه: https://www.farcenews.com/?p=804

نویسنده در تاریخ 23 اکتبر 2017. در زیر مجموعه اندیشمندان اسلامی, علوم اسلامی, عمومی. شما می توانید تمام پاسخ ها به این پست را دنبال کنید از طریق RSS 2.0. شما می توانید نطر ارسال کنید

ارسال پاسخ

حدیث روز

هیچ عملی نزد خدا بهتر از پول دادن به امام نیست. یک درهم نزد امام بهتر از هزاران درهم است که در راه خیر صرف شود. من در حالی که ثروتم از تمام اهل مدینه بیشتر است باز هم از شما پول می گیرم زیرا هدفم این است که پاکیزه شوید. امام صادق (ع)، محمد بن یعقوب کلینی، اصول کافی، جلد دوم. ص 89 - 488

آخرین نظرات

  • محسن: و هو الشافی
  • پارس منش: از اونجا که همچین مصاحبه ای رو تکذیب نکرده.
  • جن خامنه: دستتان درد نکند! متشکریم که مسئولین به فکر ما هستند
  • زهرا: بر دشمن اسلام و کسانی که میخوان اسلام ناب محمدی رو به لجن بکشن لعنت
  • reza: سلام، صحت و سقم خبر معلوم نيست اما اگر واقعيت داشته باشه بايد اول سر خودش و خانواده اش مردم در بيارن ببينن...