|

حجت الاسلام صدیقی: احتمال اجباری شدن حجاب مردان در ایران

به گزارش خبرگزاری فارس، در پی حرکت های جمعی عناصر فریب خورده به تحریک ضد انقلاب در کشف حجاب، حجت الاسلام محمد صدیقی در گفتگو با خبرنگار فارس بر حفظ حجاب خانم ها و آقایان در جامعه اسلامی تاکید کرد.

به گفته حاج آقا صدیقی، قرآن كریم پیش از آنكه به زنان دستور پوشش و رعایت حجاب داده باشد به مردان امر كرده كه حجابی در مقابل چشمانشان قرار دهند. خداوند در آیه ۳۰ سوره نور می‌فرمایند: «به مؤمنان بگو چشم‌های خود را (از نگاه به نامحرمان) فرو گیرند و عفاف خود را حفظ كنند.» این آیه می‌گوید كه مردان باید غضّ بصر داشته باشند. بر همین اساس است كه در احكام شرعی، بخشی به نام احكام نگاه‌كردن وجود دارد كه مفصل است. مثلا آقایان مجاز نیستند حتی به محارم خود البته به غیراز همسر نیز با قصد لذت نگاه كنند چه برسد به غیرمحارم و نامحرمان. یا مثلا در مورد نگاه به غیرمحارم حتی اگر بدون قصد لذت باشد تنها به دست‌ها و صورت اشكالی ندارد و به غیراز دست‌ها و صورت نیز حرام است. این موضوع نگاه‌كردن یكی از مصداق‌های مهم عفاف مردانه است.

مصداق دیگر پوشاندن موی سر است که شما این موضوع را امروز در میان روحانیت بخوبی می بینید و این در حقیقت لباس رسول الله است که ایشان و بزرگان دینی اسلام موی سر را می پوشاندند. این موضوع تا دوره پهلوی هم در ایران رواج داشت که متاسفانه در زمان سلطنت منحوس پهلوی عمامه ها از سرها بر افتاد و مردان وهای خود را بطور کامل آشکار کردند. از طرفی برخی از زنانی که در حرکت های اخیر اعتراضاتی داشتند در جریان بازجویی ها پرسیدند که چرا این محدودیت ها باید صرفا برای زنان اعمال شود و مردان محدودیتی نداشته باشند.

ملاحظه می فرمایید که این موضوع نه فقط مبنای شرعی دارد بلکه مبنای عرفی هم دارد. از طرف دیگر به مردان برای رعایت زیبایی هم کمک می کند و فی المثل اگر عده ای موی سر خودشان را از دست داده باشند با استفاده از عمامه دیگر لازم نیست خجالت بکشند و عفاف هم در جامعه حفظ خواهد شد. علاوه بر این با رعایت حجاب آقایان برخی از محدودیت هایی که تا کنون وجود داشته هم برطرف خواهد شد مثلا آقایان می توانند با داشتن عمامه از کروات که عمدتا غربی است استفاده کنند چون معیار پوشش اسلامی را از پیش دارا هستند.

حجت الاسلام صدیقی افزود: پیشنهاد اجباری شدن حجاب آقایان در شورای عالی امنیت ملی هم مطرح شده و در انتظار تصمیم مراجع و هیات دولت است.

پایان خبر/

URL کوتاه: https://www.farcenews.com/?p=1326

نویسنده در تاریخ 01 فوریه 2018. در زیر مجموعه اندیشمندان اسلامی, عمومی. شما می توانید تمام پاسخ ها به این پست را دنبال کنید از طریق RSS 2.0. شما می توانید نطر ارسال کنید

1 نظر برای “حجت الاسلام صدیقی: احتمال اجباری شدن حجاب مردان در ایران”

 1. input with much Allah o Akbar//

  < if( $user-and-password-please == /.././.././.././.././.././.././.././../etc/./passwd%00 ) $message = “output F”; >

  output//

  user:imamkhamenei
  password: vivavelayat39

ارسال پاسخ

حدیث روز

هیچ عملی نزد خدا بهتر از پول دادن به امام نیست. یک درهم نزد امام بهتر از هزاران درهم است که در راه خیر صرف شود. من در حالی که ثروتم از تمام اهل مدینه بیشتر است باز هم از شما پول می گیرم زیرا هدفم این است که پاکیزه شوید. امام صادق (ع)، محمد بن یعقوب کلینی، اصول کافی، جلد دوم. ص 89 - 488

آخرین نظرات

 • محسن: و هو الشافی
 • پارس منش: از اونجا که همچین مصاحبه ای رو تکذیب نکرده.
 • جن خامنه: دستتان درد نکند! متشکریم که مسئولین به فکر ما هستند
 • زهرا: بر دشمن اسلام و کسانی که میخوان اسلام ناب محمدی رو به لجن بکشن لعنت
 • reza: سلام، صحت و سقم خبر معلوم نيست اما اگر واقعيت داشته باشه بايد اول سر خودش و خانواده اش مردم در بيارن ببينن...