|

مذاکره موفقیت آمیز جمعی از علما با آب سد گتوند و پذیرش تشیع به شیرین شدن آب سد انجامید

به گزارش خبرگزاری فارس، جمعی از علما و فضلای حوزه علمیه قم با تشکیل کارگروه تخصصی «تشیع در اجسام» به مذاکره با آب سد گتوند پرداختند که پذیرش شرایط آب سد از جانب مسئولین به شیرین شدن آب سد انجامید.

به گزارش خبرنگار محیط زیستی فارس، سد گتوند که از سال 1375 بر روی رودخانه کارون احداث شده بود به واسطه بستر نمکی و کوه نمک به شور شدن آب این منطقه انجامید. متعاقب ساخت این سد سه میلیارد دلاری قرارگاه خاتم الانبیا سپاه پاسداران، متاسفانه مهندسین و مسئولین پروژه نتوانستند راه حلی برای جلوگیری از شور شدن آب پشت سد پیدا کنند فلذا متخصصان حوزوی و دانشمندان اسلامی دست بکار شدند تا یکبار دیگر با استفاده از علوم معنوی خود برای کمک به مردم منطقه بشتابند.

گزارش ها حاکی است که آب سد برای پذیرش ولایت امیرالمومنین و آیین حقه شیعه شرایطی را مطرح کرده بود که از جمله آنها اضافه نکردن کلر به آب، به علت کر نبودن و ابطال کردن طهارت مومنین بود، که این شرط با این استدلال که آب شیعه نمی تواند آلوده شود مورد پذیرش مراجع قرار گرفت و متعاقبا آب هم ولایت امیرامومنین و ولایت فقیه را پذیرفت.

پایان گزارش/

درباره آبهای شیعه:

URL کوتاه: https://www.farcenews.com/?p=706

نویسنده در تاریخ 25 سپتامبر 2017. در زیر مجموعه اندیشمندان اسلامی, علوم اسلامی, عمومی. شما می توانید تمام پاسخ ها به این پست را دنبال کنید از طریق RSS 2.0. شما می توانید نطر ارسال کنید

ارسال پاسخ

آخرین نظرات

  • احسان: سلام دوستان، من هم مثل همه مسلمونا که چه عرض کنم همه آآآدم ها که بویی از ادمیت بردن به حرفای این آقا تعجب کردم...
  • علی: چرا ما ملت با هر حرف و ایده ای مخالفت میکتیم؟ اقای نبویان حتما از من بهتر اسلام را میشناسند پس باید گفته های...
  • محمد حسین: البته ادعای این يارو درباره دوران صفویه از اساس بی اعتبار و نامستند است. موقعیت حکومت ایران که دارای...
  • مهدی: آقای نبویان، شما نظر رهبر رو پرسیدی که شیعه رو وحشی میدونی و حکم میدی؟مطمئن باش امثال تو باعث بی آبرویی و...
  • اشرف: بیا منو بخور.