|

مذاکره موفقیت آمیز جمعی از علما با آب سد گتوند و پذیرش تشیع به شیرین شدن آب سد انجامید

به گزارش خبرگزاری فارس، جمعی از علما و فضلای حوزه علمیه قم با تشکیل کارگروه تخصصی «تشیع در اجسام» به مذاکره با آب سد گتوند پرداختند که پذیرش شرایط آب سد از جانب مسئولین به شیرین شدن آب سد انجامید.

به گزارش خبرنگار محیط زیستی فارس، سد گتوند که از سال ۱۳۷۵ بر روی رودخانه کارون احداث شده بود به واسطه بستر نمکی و کوه نمک به شور شدن آب این منطقه انجامید. متعاقب ساخت این سد سه میلیارد دلاری قرارگاه خاتم الانبیا سپاه پاسداران، متاسفانه مهندسین و مسئولین پروژه نتوانستند راه حلی برای جلوگیری از شور شدن آب پشت سد پیدا کنند فلذا متخصصان حوزوی و دانشمندان اسلامی دست بکار شدند تا یکبار دیگر با استفاده از علوم معنوی خود برای کمک به مردم منطقه بشتابند.

گزارش ها حاکی است که آب سد برای پذیرش ولایت امیرالمومنین و آیین حقه شیعه شرایطی را مطرح کرده بود که از جمله آنها اضافه نکردن کلر به آب، به علت کر نبودن و ابطال کردن طهارت مومنین بود، که این شرط با این استدلال که آب شیعه نمی تواند آلوده شود مورد پذیرش مراجع قرار گرفت و متعاقبا آب هم ولایت امیرامومنین و ولایت فقیه را پذیرفت.

پایان گزارش/

درباره آبهای شیعه:

URL کوتاه: https://www.farcenews.com/?p=706

نویسنده در تاریخ 25 سپتامبر 2017. در زیر مجموعه اندیشمندان اسلامی, علوم اسلامی, عمومی. شما می توانید تمام پاسخ ها به این پست را دنبال کنید از طریق RSS 2.0. شما می توانید نطر ارسال کنید

ارسال پاسخ

حدیث روز

هیچ عملی نزد خدا بهتر از پول دادن به امام نیست. یک درهم نزد امام بهتر از هزاران درهم است که در راه خیر صرف شود. من در حالی که ثروتم از تمام اهل مدینه بیشتر است باز هم از شما پول می گیرم زیرا هدفم این است که پاکیزه شوید. امام صادق (ع)، محمد بن یعقوب کلینی، اصول کافی، جلد دوم. ص 89 - 488

آخرین نظرات

  • محسن: و هو الشافی
  • پارس منش: از اونجا که همچین مصاحبه ای رو تکذیب نکرده.
  • جن خامنه: دستتان درد نکند! متشکریم که مسئولین به فکر ما هستند
  • زهرا: بر دشمن اسلام و کسانی که میخوان اسلام ناب محمدی رو به لجن بکشن لعنت
  • reza: سلام، صحت و سقم خبر معلوم نيست اما اگر واقعيت داشته باشه بايد اول سر خودش و خانواده اش مردم در بيارن ببينن...