|

سعید حجاریان: برای اصلاح طلبی اگر نازی آباد جواب نداد به دروازه غار خواهیم رفت/ یک موی ولایت فقیه را به تمام سکولار دموکراسی های عالم نمی دهم

اختصاصی فارس نیوز– به گزارش خبرگزاری فارس، سعید حجاریان که به عنوان تئوریسین اصلاحات شهرت دارد، از کارمندان سابق وزارت اطلاعات و نخستین اطلاخ طلبانی است که پس از فتنه سال هشتاد و هشت بطور قاطع امکان هر گونه تقلب و دستکاری در انتخابلت را دروغ دانست با اینحال ادعا کرد که در انتخابات تدلیس سیستماتیک شده است. به گفته ی حجاریان احمدی نژاد از برخی امکانات دولتی برای تبلیغ استفاده کرده بود.

امروز حجاریان البته نسبت به آن روزها نظر دیگری دارد و معتقد است با آن ادعای تدلیس در حق رهبر معظم انقلاب ظلم کرده است و از این بابت ایراز ندامت و پشیمانی می کند؛ چون به گفته او اگر تدلیسی هم بوده، اصلا در ابعادی نبوده که قابل ذکر باشد.

فرصتی کوتاه پیش آمد که با حجاریان که این روزها برای گسترش اصلاح طلبی در جنوب شهر تهران فعالیت می کند گفتگو داشته باشیم.

 

فارس نیوز: آقای حجاریان سلام علیکم.

– سلام علیکم. از رسانه وزین و مردمسالار فارس نیوز که انصافا از ارکان ژورنالیسم ممتاز در خاورمیانه محسوب می شود، تشکر می نمایم که این فرصت را در اختیار بنده قرار دادید تا مبانی اصیل اصلاح طلبی را از طریق این رسانه واثق به گوش امت ایران برسانیم.

فارس: آقای حجاریان شما از نخستین کسانی بودید که پس از فتنه سال 88 به شدت امکان تقلب در انتخابات را رد کردید. لطفا بفرمایید چرا برخی از اطلاح طلبان دیرتر از شما به این مهم پرداختند؟

– عرض شود که من همان موقع با برخی چهره های مشهور اصلاح طلب از جمله آقای خاتمی تماس گرفتم و قرار شد آنها هم به شدت فتنه را محکوم کنند اما چون آقای خاتمی ممنوع التصویر شده بود برای اینکه کار خلاف قانون نکند، سعی کرد از طریق رای دادن در دماوند اینکار را انجام دهد بطور کلی همه در آن زمان روی این موضوع مظلومیت رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای تاکید داشتیم. آقای خاتمی چون طبع لطیفی دارند و قدری در این موارد سست هستند از واکنش ها هم می ترسیدند. با اینحال در گذشته هم هرجا لازم بوده مثل حوادث کوی دانشگاه و قتل های زنجیره از نیروهای اصیل ارزشی، از روحانیت شیعه و از انقلاب دفاع کرده اند. من خودم هم از جانب عموم اصلاح طلبان موضوع تقلب را رد کردم.

فارس: آقای حجاریان فکر نمی کنید که بخاطر آن گفته تدلیس سیستماتیک ممکن است که احساسات حضرت آقا جریجه دار شود؟

-الهی من بمیرم برای حضرت آقا و احساساتشان! به جان حضرت آقا نباشد به جان شما از همان موقع من عذاب وجدان دارم که چرا اینقدر این مطلب تدلیس را با تاکید و شدت گفتم و این اسباب ناراحتی روحانیت معزز و حضرت آقا شده باشد. معاندین و بدخواهان ولایت فقیه بدانند که اصلاح طلبان یک موی حضرت آقا و ولایت فقیه را با تمام سکولار دموکراسی های جهان عوض نمی کنند که اگر ولایت فقیه نبود از خود جریان اصلاح طلبی هم چیزی باقی نمی ماند.

فارس: آقاب حجاریان شما در سال 77 که آقای خاتمی رییس جمهور شد از فرمانیه و نیاوران شروع کردید چه شد که به نازی آباد و خانی آباد رسیدید و در حال حاضر اصلاح طبان روی جنوب تهران تمرکز کرده اند؟

– بله! عرض کنم که ما از فرمانیه و نیاوران برای انتخابات اول آقای خاتمی شروع کردیم بعد از آنجا به سمت تجریش و میدان قدس رفتیم، از خیابان شریعتی همینطور پایین آمدیم تا به پل صدر رسیدیم، در آنجا مدتی متمرکز بودیم تا از طریق اتوبان صدر و اتوبان مدرس میرداماد و یوسف آباد را رد کردیم و دهه گذشته سعی کردیم از طریق پل کریم خان و هفت تیر روی مرکز شهر تمرکز کنیم؛ لیکن آنجا هم اقبالی نداشتیم فلذا به نازی آباد و خانی آباد و یاخچی آباد آمدیم که اگر اینجا هم مردم دست رد به سینه مان بزنند دروازه غار را وجهه همت خود قرار خواهیم داد. مقصد بعد از آن قطعا حاشیه های شهر و بیرون شهر خواهد بود و ترجیحا آن مناطقی که تا امروز اسم ما را هم نشنیده باشند انشالله در اهداف بعدی قرار می گیرند.

URL کوتاه: https://www.farcenews.com/?p=521

نویسنده در تاریخ 30 آگوست 2017. در زیر مجموعه اندیشمندان اسلامی, جنگ نرم, عمومی. شما می توانید تمام پاسخ ها به این پست را دنبال کنید از طریق RSS 2.0. شما می توانید نطر ارسال کنید

ارسال پاسخ

آخرین نظرات

  • احسان: سلام دوستان، من هم مثل همه مسلمونا که چه عرض کنم همه آآآدم ها که بویی از ادمیت بردن به حرفای این آقا تعجب کردم...
  • علی: چرا ما ملت با هر حرف و ایده ای مخالفت میکتیم؟ اقای نبویان حتما از من بهتر اسلام را میشناسند پس باید گفته های...
  • محمد حسین: البته ادعای این يارو درباره دوران صفویه از اساس بی اعتبار و نامستند است. موقعیت حکومت ایران که دارای...
  • مهدی: آقای نبویان، شما نظر رهبر رو پرسیدی که شیعه رو وحشی میدونی و حکم میدی؟مطمئن باش امثال تو باعث بی آبرویی و...
  • اشرف: بیا منو بخور.