|

آیت الله امامی کاشانی: ولی فقیه جدید را کشف کردیم ولی هنوز موفق به استخراجشان نشدیم

به گزارش خبرنگار سیاسی فارس، آیت‌الله محمد امامی‌کاشانی با اشاره به برگزاری جلسات مجلس خبرنگان، به دیدار اعضای این مجلس با رهبر معظم انقلاب اعلام کرد: مجلس خبرگان وظیفه مهمی دارد و یکی از مهمترین وظایف آن کشف ولی‌امر است.

او در توضیح نحوه کشف ولی‌امر تشریح کرد: پس از رحلت حضرت امام حسن عسگری، حضرت ولیعصر در سن پنج سالگی به امامت رسید همچون پدر بزرگوارشان که از دو سالگی عهده دار امور مسلمانان بودند و پدربزرگشان هم از هفت سالگی جامعه اسلامی را هدایت می کردند. او در ادامه ایشان تقریباً ۶۹ سال پس از آن چهار نایب داشتند و اگر کسی نیاز به ارتباط با حضرت ولیعصر (عج) داشت، از طریق این نواب اقدام می‌کرد که اولاً ارتباط امام با جامعه حفظ شود و ثانیاً جامعه برای غیبت کبری آماده شود.

امامی کاشانی اضافه کرد: زمان غیبت طولانی شده و دل‌ها سنگ می‌شوند و ارزش‌های انسانی سقوط می‌کنند و زمین پر از ظلم و جور می‌شود و بعد از درگذشت تو در ۶ روز آینده، ولایت خاصه به اتمام می‌رسد، ولایت عامه آغاز می‌شود و کسی نمی‌تواند بگوید تو را دیده‌است که به این معنا است کع بساط نواب چهارگانه برچیده می‌شود.

وی به رهبری با آیت‌الله خامنه‌ای اشاره کرد و گفت: مجلس خبرگان ولی‌فقیه را کشف می‌کند. نه فقط این‌که به ظواهر بنگرد. بلکه باید تدبیر، دنیاشناسی، دشمن‌شناسی و مردم شناسی ولی‌امر را درنظر بگیرد و همین توجه رهبری به مسائل زندگی مردم ازجمله بحث اقتصاد مقاومتی باید مورد توجه باشد. بنابر این ما کسی را انتخاب نمی کنیم بلکه ولی فقیهی را که از قبل حاضر و آماده است را اکتشاف می نماییم.

او با اشاره به بخشی از بیانات مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با اعضای مجلس خبرگان اعلام کرد: رهبری نیز فرمودند ولی‌امر فرهنگ اصیل اسلام را احیا می‌کند و در برابر هجمه‌های دشمن مقابله می‌کند و نمی‌گذارد مردم تهدید‌های دشمن را بپذیرند و در برابر دشمن منفعل باشند.

او اضافه کرد: ما قدرت دینی و فرهنگی داریم و اگر چه وظیفه اکتشاف ولی فقیه با ما است اما وظیفه استخراج ولی فقیه با جوانان و این امت اسلام است که این روزها می بینیم با شور و نشاط توصیف ناپذیری به ایفای نقش تاریخی خود می پردازند.

اخیرا به همت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اقشار مختلف خواهان حضور آیت الله رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری شده بودند.

URL کوتاه: https://www.farcenews.com/?p=271

نویسنده در تاریخ 05 آوریل 2017. در زیر مجموعه اندیشمندان اسلامی, عمومی. شما می توانید تمام پاسخ ها به این پست را دنبال کنید از طریق RSS 2.0. شما می توانید نطر ارسال کنید

ارسال پاسخ

حدیث روز

هیچ عملی نزد خدا بهتر از پول دادن به امام نیست. یک درهم نزد امام بهتر از هزاران درهم است که در راه خیر صرف شود. من در حالی که ثروتم از تمام اهل مدینه بیشتر است باز هم از شما پول می گیرم زیرا هدفم این است که پاکیزه شوید. امام صادق (ع)، محمد بن یعقوب کلینی، اصول کافی، جلد دوم. ص 89 - 488

آخرین نظرات

  • محسن: و هو الشافی
  • پارس منش: از اونجا که همچین مصاحبه ای رو تکذیب نکرده.
  • جن خامنه: دستتان درد نکند! متشکریم که مسئولین به فکر ما هستند
  • زهرا: بر دشمن اسلام و کسانی که میخوان اسلام ناب محمدی رو به لجن بکشن لعنت
  • reza: سلام، صحت و سقم خبر معلوم نيست اما اگر واقعيت داشته باشه بايد اول سر خودش و خانواده اش مردم در بيارن ببينن...