|

آیت الله آملی خواستار برخورد شدید با خرافات در جامعه شد

آیت الله علامه جوادی آملی، عالم اسلامی و فیلسوف برجسته جهان اسلام، با بیان اینکه نمی‌توان جامعه را با «وهم و خیال» اداره کرد، گفته «شانس و نحسی سیزده، بدترین خرافه است.»

آیت الله آملی که در میان جمعی از شاگردان جن و انس خود سخنرانی می کرد، افزود «گاهی انسان این اسرار کهکشان‎ها و سیاره‎ها و سیاه چاله‎ها را که می‎بیند، بعد می شنود برخی می‎گویند سیزده نحس است؛ آدم از این همه حماقت تعجب می‎کند!»

علامه آملی خطاب به جعفر جنی، تنها یادگار زنده یاد زعفر جنی، که در این مراسم حضور داشت یادآوری کرد: «همه ما جن و انس تفاوتی ندارد، باید در پی برخورد شدید و حتی قهرآمیز با خرافات در جامعه باشیم، طوری که از این ببعد کسانی جرات نکنند جشن چهارشنبه سوری برگزار کنند یا روز سیزدهم فروردین بخواهند سبزه گره بزنند.»

URL کوتاه: https://www.farcenews.com/?p=244

نویسنده در تاریخ 03 آوریل 2017. در زیر مجموعه اندیشمندان اسلامی, پاسخگویی مسایل شرعی, علوم اسلامی. شما می توانید تمام پاسخ ها به این پست را دنبال کنید از طریق RSS 2.0. شما می توانید نطر ارسال کنید

ارسال پاسخ

حدیث روز

هیچ عملی نزد خدا بهتر از پول دادن به امام نیست. یک درهم نزد امام بهتر از هزاران درهم است که در راه خیر صرف شود. من در حالی که ثروتم از تمام اهل مدینه بیشتر است باز هم از شما پول می گیرم زیرا هدفم این است که پاکیزه شوید. امام صادق (ع)، محمد بن یعقوب کلینی، اصول کافی، جلد دوم. ص 89 - 488

آخرین نظرات

  • محسن: و هو الشافی
  • پارس منش: از اونجا که همچین مصاحبه ای رو تکذیب نکرده.
  • جن خامنه: دستتان درد نکند! متشکریم که مسئولین به فکر ما هستند
  • زهرا: بر دشمن اسلام و کسانی که میخوان اسلام ناب محمدی رو به لجن بکشن لعنت
  • reza: سلام، صحت و سقم خبر معلوم نيست اما اگر واقعيت داشته باشه بايد اول سر خودش و خانواده اش مردم در بيارن ببينن...