|

آیت الله آملی خواستار برخورد شدید با خرافات در جامعه شد

آیت الله علامه جوادی آملی، عالم اسلامی و فیلسوف برجسته جهان اسلام، با بیان اینکه نمی‌توان جامعه را با «وهم و خیال» اداره کرد، گفته «شانس و نحسی سیزده، بدترین خرافه است.»

آیت الله آملی که در میان جمعی از شاگردان جن و انس خود سخنرانی می کرد، افزود «گاهی انسان این اسرار کهکشان‎ها و سیاره‎ها و سیاه چاله‎ها را که می‎بیند، بعد می شنود برخی می‎گویند سیزده نحس است؛ آدم از این همه حماقت تعجب می‎کند!»

علامه آملی خطاب به جعفر جنی، تنها یادگار زنده یاد زعفر جنی، که در این مراسم حضور داشت یادآوری کرد: «همه ما جن و انس تفاوتی ندارد، باید در پی برخورد شدید و حتی قهرآمیز با خرافات در جامعه باشیم، طوری که از این ببعد کسانی جرات نکنند جشن چهارشنبه سوری برگزار کنند یا روز سیزدهم فروردین بخواهند سبزه گره بزنند.»

URL کوتاه: https://www.farcenews.com/?p=244

نویسنده در تاریخ 03 آوریل 2017. در زیر مجموعه اندیشمندان اسلامی, پاسخگویی مسایل شرعی, علوم اسلامی. شما می توانید تمام پاسخ ها به این پست را دنبال کنید از طریق RSS 2.0. شما می توانید نطر ارسال کنید

ارسال پاسخ

آخرین نظرات

  • احسان: سلام دوستان، من هم مثل همه مسلمونا که چه عرض کنم همه آآآدم ها که بویی از ادمیت بردن به حرفای این آقا تعجب کردم...
  • علی: چرا ما ملت با هر حرف و ایده ای مخالفت میکتیم؟ اقای نبویان حتما از من بهتر اسلام را میشناسند پس باید گفته های...
  • محمد حسین: البته ادعای این يارو درباره دوران صفویه از اساس بی اعتبار و نامستند است. موقعیت حکومت ایران که دارای...
  • مهدی: آقای نبویان، شما نظر رهبر رو پرسیدی که شیعه رو وحشی میدونی و حکم میدی؟مطمئن باش امثال تو باعث بی آبرویی و...
  • اشرف: بیا منو بخور.