|

آیت الله علم الهدی: دل امام زمان از اغتشاشگران خون است/ این زنا و بچه بازی نیست که خدا ببخشد

مشهد- آیت الله علم الهدی گفت: دل امام زمان را کسی خون می‌کند که می گوید: نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آیت الله علم الهدی، آیت الله علم الهدی در جلسه درس خارج خود با بیان این که اگر اقتصاد تحت نظر روحانیت نباشد، معلوم است که آمریکا و صهیونیست‌ها بر ما مسلّط می‌شوند گفت: اگر اقتصاد تحت نظر علما نباشد، معلوم است که همیشه دولت بدبخت و محتاج است، این اقتصاد روحانیتی خیلی مفید است و مرادم اینست که یکی از ارکان این اقتصاد، ساده‌زیستی است.

امام جمعه مشهد با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب راجع به اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: این اقتصاد مقاومتی مقام معظم رهبری هم انصافاً چیز خوبی است، البته پیاده شدن آن کار مشکلی است و اما نمی‌توانم و نمی‌شود در قاموس انسان راه ندارد و حتماً باید این اقتصاد مقاومتی پیاده شود و الاّ اقتصاد ما همیشه مریض است.

آیت الله علم الهدی با بیان این که قانون مواسات بیش از هزار مرتبه در قرآن نازل شده است ابراز داشت: این جملۀ «وَ مِمَّا رَزَقْنَاهُمْ یُنْفِقُونَ‌« بیش از هزار مرتبه در قرآن آمده است، این بچه بازی و لواط و زنای محصنه نیست که خدا ببخشد، یک عده رفته اند در خیابان شعار داده اند: «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران» و «آخوند برو گمشو!» این را خدا نمی بخشد؛ این دیگر حق الناس نیست و حق جامعه اسلامی است. دل امام زمان از این اغتشاشگران خون است.

این دیگر خمس و زکات نیست که اگر خمس و زکات نداد، حق الناس کرده و اگر حاکم اسلامی بتواند خمس و زکات را از او می‌گیرد و اگر کسی خمس ندهد، مال امام زمان در مالش است و نمی‌تواند تصرف در اموالش کند و اگر کسی زکات اصطلاحی فقها در رساله را بدهکار باشد، نمی‌تواند تصرف در اموالش کند تا این که زکاتش را بدهد و فقرا و امام زمان شریک در اموالش هستند و گفتم اگر حکومت اسلامی بتواند، از او می‌گیرد.

وی ادامه داد: اما راجع به قانون مواسات گرفتنی و حق النّاسی نیست، بلکه یک تکلیف است اما تکلیف خیلی جدّی است، در همان اول قرآن می‌فرماید: اگر متّقی هستی باید این دو بال را داشته باشی، یکی بال رابطه با خدا و یکی بال رابطه با مردم: «یُقِیمُونَ الصَّلاَةَ وَ مِمَّا رَزَقْنَاهُمْ یُنْفِقُونَ‌« و این کم کم به جاهای بالایی می‌رساند، به اندازه‌ای که اگر این تکلیف را ادا نکند، گناه بزرگ است و برای او جهنّم است و آیاتش هم فراوان است و معمولاً کسی به این قانون مواسات عمل نمی‌کند.

پایان خبر/

URL کوتاه: https://www.farcenews.com/?p=1184

نویسنده در تاریخ 02 ژانویه 2018. در زیر مجموعه عمومی. شما می توانید تمام پاسخ ها به این پست را دنبال کنید از طریق RSS 2.0. شما می توانید نطر ارسال کنید

ارسال پاسخ

آخرین نظرات

  • احسان: سلام دوستان، من هم مثل همه مسلمونا که چه عرض کنم همه آآآدم ها که بویی از ادمیت بردن به حرفای این آقا تعجب کردم...
  • علی: چرا ما ملت با هر حرف و ایده ای مخالفت میکتیم؟ اقای نبویان حتما از من بهتر اسلام را میشناسند پس باید گفته های...
  • محمد حسین: البته ادعای این يارو درباره دوران صفویه از اساس بی اعتبار و نامستند است. موقعیت حکومت ایران که دارای...
  • مهدی: آقای نبویان، شما نظر رهبر رو پرسیدی که شیعه رو وحشی میدونی و حکم میدی؟مطمئن باش امثال تو باعث بی آبرویی و...
  • اشرف: بیا منو بخور.