|

آیت الله علم الهدی: دل امام زمان از اغتشاشگران خون است/ این زنا و بچه بازی نیست که خدا ببخشد

مشهد- آیت الله علم الهدی گفت: دل امام زمان را کسی خون می‌کند که می گوید: نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آیت الله علم الهدی، آیت الله علم الهدی در جلسه درس خارج خود با بیان این که اگر اقتصاد تحت نظر روحانیت نباشد، معلوم است که آمریکا و صهیونیست‌ها بر ما مسلّط می‌شوند گفت: اگر اقتصاد تحت نظر علما نباشد، معلوم است که همیشه دولت بدبخت و محتاج است، این اقتصاد روحانیتی خیلی مفید است و مرادم اینست که یکی از ارکان این اقتصاد، ساده‌زیستی است.

امام جمعه مشهد با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب راجع به اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: این اقتصاد مقاومتی مقام معظم رهبری هم انصافاً چیز خوبی است، البته پیاده شدن آن کار مشکلی است و اما نمی‌توانم و نمی‌شود در قاموس انسان راه ندارد و حتماً باید این اقتصاد مقاومتی پیاده شود و الاّ اقتصاد ما همیشه مریض است.

آیت الله علم الهدی با بیان این که قانون مواسات بیش از هزار مرتبه در قرآن نازل شده است ابراز داشت: این جملۀ «وَ مِمَّا رَزَقْنَاهُمْ یُنْفِقُونَ‌« بیش از هزار مرتبه در قرآن آمده است، این بچه بازی و لواط و زنای محصنه نیست که خدا ببخشد، یک عده رفته اند در خیابان شعار داده اند: «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران» و «آخوند برو گمشو!» این را خدا نمی بخشد؛ این دیگر حق الناس نیست و حق جامعه اسلامی است. دل امام زمان از این اغتشاشگران خون است.

این دیگر خمس و زکات نیست که اگر خمس و زکات نداد، حق الناس کرده و اگر حاکم اسلامی بتواند خمس و زکات را از او می‌گیرد و اگر کسی خمس ندهد، مال امام زمان در مالش است و نمی‌تواند تصرف در اموالش کند و اگر کسی زکات اصطلاحی فقها در رساله را بدهکار باشد، نمی‌تواند تصرف در اموالش کند تا این که زکاتش را بدهد و فقرا و امام زمان شریک در اموالش هستند و گفتم اگر حکومت اسلامی بتواند، از او می‌گیرد.

وی ادامه داد: اما راجع به قانون مواسات گرفتنی و حق النّاسی نیست، بلکه یک تکلیف است اما تکلیف خیلی جدّی است، در همان اول قرآن می‌فرماید: اگر متّقی هستی باید این دو بال را داشته باشی، یکی بال رابطه با خدا و یکی بال رابطه با مردم: «یُقِیمُونَ الصَّلاَةَ وَ مِمَّا رَزَقْنَاهُمْ یُنْفِقُونَ‌« و این کم کم به جاهای بالایی می‌رساند، به اندازه‌ای که اگر این تکلیف را ادا نکند، گناه بزرگ است و برای او جهنّم است و آیاتش هم فراوان است و معمولاً کسی به این قانون مواسات عمل نمی‌کند.

پایان خبر/

URL کوتاه: https://www.farcenews.com/?p=1184

نویسنده در تاریخ 02 ژانویه 2018. در زیر مجموعه عمومی. شما می توانید تمام پاسخ ها به این پست را دنبال کنید از طریق RSS 2.0. شما می توانید نطر ارسال کنید

ارسال پاسخ

حدیث روز

هیچ عملی نزد خدا بهتر از پول دادن به امام نیست. یک درهم نزد امام بهتر از هزاران درهم است که در راه خیر صرف شود. من در حالی که ثروتم از تمام اهل مدینه بیشتر است باز هم از شما پول می گیرم زیرا هدفم این است که پاکیزه شوید. امام صادق (ع)، محمد بن یعقوب کلینی، اصول کافی، جلد دوم. ص 89 - 488

آخرین نظرات

  • محسن: و هو الشافی
  • پارس منش: از اونجا که همچین مصاحبه ای رو تکذیب نکرده.
  • جن خامنه: دستتان درد نکند! متشکریم که مسئولین به فکر ما هستند
  • زهرا: بر دشمن اسلام و کسانی که میخوان اسلام ناب محمدی رو به لجن بکشن لعنت
  • reza: سلام، صحت و سقم خبر معلوم نيست اما اگر واقعيت داشته باشه بايد اول سر خودش و خانواده اش مردم در بيارن ببينن...