|

وصیت نامه مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در توقیف سپاه است

به گزارش فارس نیوز، شنیده ها حاکی است که پس از رحلت مرحوم آیت الله هاشمی وصیت نامه ایشان توسط سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توقیف شده است.
19 دي‌ماه سال گذشته در شب وفات حضرت معصومه‌ (س) آيت‌الله‌ هاشمي‌رفسنجاني به علت عارضه قلبي در بيمارستان شهداي تجريش درگذشت. اين فوت ناگهاني همه را شوکه کرد، به طوري که باورش براي تمام مردم و حتي بزرگان نظام سخت بود. پس از درگذشت آیت الله هاشمی، دفتر مشاوران رييس فقيد مجمع تشخيص مصلحت نظام بی هيچ توضيحي پلمب شد و وصیت نامه ایشان را هم توقیف کردند.

در این زمینه خبرگزاری فارس موفق شد با سردار سلامی گفتگوی کوتاهی داشته باشد و نظر ایشان را درباره شایعات توقیف وصیت نامه توسط سپاه و دلایل آن جویا شود.

فارس نیوز: سردار سلامی گرامی لطفا بفرمایید نظر شما و همکارنتان درباره خبر توقیف وصیت نامه مرحوم هاشمی چیست؟

–بسم الله الرحمن الرحیم. الحمد لله الذی لا مُضادّ له في مُلكه و لا مُنازِعَ لَهُ في أمره. خدمت شما برادران بزرگوار رسانه فارس نیوز و خوانندگان شما عرض ادب و احترام دارم. در مورد وصیت نامه مرحوم آیت الله هاشمی در شورای عالی امنیت ملی تصمیماتی اتخاد شد که با اطلاع شخص رییس محترم قوه مجریه، رئیس محترم قوه قضاییه و دخترشان زهرا خانم برای ترجمه و ارجاع و دفتر رهبر معظم انقلاب انجام پذیرفته فلذا من درباره صحت این مطلب اظهار نظری نمی کنم؛ و نه تکذیب و نه تایید می کنم.

آیا ممکن است بفرمایید در وصیت ایشان چه جیز قید شده بود که چنین تصمیمی اتخاذ شد؟ چون شایعاتی در این زمینه هم بگوش می رسد.

–بله! من نمی توانم دقیقا اشاره کنم که دلایل اختلاف از کجا پیش آمده؛ اما آیت الله هاشمی علیرغم اینکه استوانه نظام و از ارکان نظام بودند و حق بزرگی به گردن نظام و انقلاب دارند، در وصیت نامه شان حق سپاه را آنطور که باید بجا نیاورند و فقط بیست و پنج درصد ایران را به سپاه واگذار کرده اند. در حالی که پنجاه درصد کشور به رهبر معظم انقلاب و نهادهای تحت رهبری شان واگذار شده؛ بیست درصد سهم مراجع و روحانیون معزز است و پنج درصد را هم به اطرافیانشان واگذار کردند. در حالی که ما معتقدیم با توجه به رشادت های سپاه و سپاهیان در طول چهار دهه انقلاب و سالهای دفاع مقدس، سهم سپاه باید دستکم چیزی بین سی تا چهل درصد باشد و سهم اطرافیانشان هم به کمتر از یک درصد کل کشور کاهش یابد. انشالله تصمیمات لازم در این زمینه در شورای عالی امنیت ملی اتخاذ خواهد شد.

پایان خبر/

URL کوتاه: https://www.farcenews.com/?p=762

نویسنده در تاریخ 07 اکتبر 2017. در زیر مجموعه جنگ, سپاه, عمومی. شما می توانید تمام پاسخ ها به این پست را دنبال کنید از طریق RSS 2.0. شما می توانید نطر ارسال کنید

ارسال پاسخ

آخرین نظرات

  • احسان: سلام دوستان، من هم مثل همه مسلمونا که چه عرض کنم همه آآآدم ها که بویی از ادمیت بردن به حرفای این آقا تعجب کردم...
  • علی: چرا ما ملت با هر حرف و ایده ای مخالفت میکتیم؟ اقای نبویان حتما از من بهتر اسلام را میشناسند پس باید گفته های...
  • محمد حسین: البته ادعای این يارو درباره دوران صفویه از اساس بی اعتبار و نامستند است. موقعیت حکومت ایران که دارای...
  • مهدی: آقای نبویان، شما نظر رهبر رو پرسیدی که شیعه رو وحشی میدونی و حکم میدی؟مطمئن باش امثال تو باعث بی آبرویی و...
  • اشرف: بیا منو بخور.