|

قبرستان بقیع ثبت جهانی شد

هرگاه گفتگو از ثبت جهانی است، نام یونسکو به خاطرها می آید؛ اما به تازگی یک موسسه آمریکایی دست به نوآوری زده و خود به تنهایی برخی از آثار کشورها را ثبت جهانی می‌کند.

به گزارش فارس یک موسسه آمریکایی در تازه ترین تصمیمش، قبرستان بقیع را که در کشور عربستان واقع شده و از احترام خاصی نیز نزد شیعیان جهان برخوردار است جزء میراث جهانی قرار داده است. این موسسه که زیر مجموعه‌ی کمپانی بزرگ پلی بوی فعالیت می‌کند، علت انتخاب قبرستان بقیع را تعدد مرده‌هایی دانست که هر کدام از آن‌ها در طول زندگی‌شان مهمترین کاری که کرده اند تولید موالید بوده.

البته موسسه‌ی مزبور خاطرنشان کرداین افراد، برخی فعالیت های حیاتی چون خوردن و خوابیدن نیز می پرداختند. این موسسه تعدد امامزاده ها در ایران را یه عنوان یکی از نشانه های درستی تصمیم خود دانست.

URL کوتاه: https://www.farcenews.com/?p=209

نویسنده در تاریخ 02 آوریل 2017. در زیر مجموعه بین المللی. شما می توانید تمام پاسخ ها به این پست را دنبال کنید از طریق RSS 2.0. شما می توانید نطر ارسال کنید

ارسال پاسخ

حدیث روز

هیچ عملی نزد خدا بهتر از پول دادن به امام نیست. یک درهم نزد امام بهتر از هزاران درهم است که در راه خیر صرف شود. من در حالی که ثروتم از تمام اهل مدینه بیشتر است باز هم از شما پول می گیرم زیرا هدفم این است که پاکیزه شوید. امام صادق (ع)، محمد بن یعقوب کلینی، اصول کافی، جلد دوم. ص 89 - 488

آخرین نظرات

  • محسن: و هو الشافی
  • پارس منش: از اونجا که همچین مصاحبه ای رو تکذیب نکرده.
  • جن خامنه: دستتان درد نکند! متشکریم که مسئولین به فکر ما هستند
  • زهرا: بر دشمن اسلام و کسانی که میخوان اسلام ناب محمدی رو به لجن بکشن لعنت
  • reza: سلام، صحت و سقم خبر معلوم نيست اما اگر واقعيت داشته باشه بايد اول سر خودش و خانواده اش مردم در بيارن ببينن...